Juhannuskisojen tulokset 22.6.2019

Vihtijärven Uhka ry                                Vihtijärven Juhannuskisat 2019
                                                   22.6.2019


Miehet 60 3-ottelu                                 Tulokset, 3 Ottelu MPisteet
Sij.Nro Nimi               Seura                    100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.  412 Kari Halonen                                 20,2    256  6,87          21   300  321


Miehet 35 3-ottelu                                 Tulokset, 3 Ottelu MPisteet
Sij.Nro Nimi               Seura                    100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.  410 Matti Auvinen                                14,6    360  7,32   207   145   326  678


Miehet yleinen 3-ottelu                            Tulokset, 3 Ottelu MPisteet
Sij.Nro Nimi               Seura                    100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.  357 Jasse Vihtkari     Vihtijärven Uhka/ViVi     12,8    562  6,64   464   506   286 1256
2.  409 Henri Enroos       Kenu                      14,5    449  9,65   218   288   465  971 -285
3.  377 Joona Söderlund    Pyyryrjän Dynamo          14,3    446  9,32   240   283   445  968 -288
4.  405 Janne Stenberg                               15,4    375 10,44   125   167   512  804 -452
5.  408 Jere Rantala                                 16,0    353  7,44    76   135   333  544 -712


Naiset yleinen 3-ottelu                            Tulokset, 3 Ottelu NPisteet
Sij.Nro Nimi               Seura                    100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.  415 Arja Rantala       Malmin Mahti              16,1    363  6,92   289   227   330  846
2.  344 Suvi Dunder        FC Pyryharakat            16,0    346  6,59   311   192   309  812  -34
3.  345 Emilia Vartiainen  FC Pyryharakat            16,9    354  6,55   208   208   306  722 -124
4.  406 Jonna Stenberg                               18,5    294  6,75    82    97   319  498 -348


Naiset 19 3-ottelu                                 Tulokset, 3 Ottelu NPisteet
Sij.Nro Nimi               Seura                    100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.  364 Heli Petrell       HIFK                      14,7    421  7,67   472   357   378 1207


Naiset yleinen 100 m
Sij.Nro Nimi               Seura                    Tulos
1.  364 Heli Petrell       HIFK                      14,7
2.  416 Kaarna Rantala     Malmin Mahti              27,4


Pojat 15 v (2004-2005) 100 m
Sij.Nro Nimi               Seura                    Tulos
1.  334 Wimme Myrskylä                               13,4


Tytöt 15 v (2004-2005) 100 m
Sij.Nro Nimi               Seura                    Tulos
1.  365 Julia Dietz        Sääksin Siskot            15,7
    321 Matilda Granström                             dns


Pojat 13 v (2006-2007) 100 m
Sij.Nro Nimi               Seura                    Tulos
1.  320 Emil Granström                               15,0
2.  314 Tuomas Rouvali     SB Vantaa                 16,3
3.  342 Matias Kautonen    Vihtijärven Uhka/ViVi     18,8


Tytöt 13 v (2006-2007) 100 m
Sij.Nro Nimi               Seura                    Tulos
1.  382 Elsa Salonen       Tampereen Pyrintö         16,3
2.  305 Inka Eronen        Lintukodon Lupaus         17,2
3.  417 Pihla Sierla       Malmin Mahti              18,4


Pojat 11 v (2008-2009) 60 m
Sij.Nro Nimi               Seura                    Tulos
1.  359 Eemeli Liikala     Riihimäen Cocks           10,2
2.  343 Lucas Kautonen     Vihtijärven Uhka/ViVi     10,4
3.  306 Aleksi Tammio      Lintukodon Lupaus         10,5
4.  336 Sampo Myrskylä                               10,5
5.  304 Tomi Eronen        Lintukodon Lupaus         10,8
6.  385 Alex Suodenjoki                              17,6


Tytöt 11 v (2008-2009) 60 m
Sij.Nro Nimi               Seura                    Tulos
1.  319 Mila Bergholm      Haimoon Kisa              10,1
2.  381 Martta Punkka      Puhu Juniorit             10,2
3.  391 Silja Soini        Team PPV                  10,9
4.  388 Liisa Tallgren     Karkkilan Urheilijat      11,1
5.  346 Saana Kuosmanen    FC Pyryharakat Juniors    11,3
6.  420 Sofia Santavuori                             12,2
7.  392 Saara Tuominen     Team PPV                  13,1


Pojat 9 v (2010-2011) 60 m
Sij.Nro Nimi               Seura                    Tulos
1.  386 Joel Pohjola       Vihdin Urheiluautoilijat  10,4
2.  307 Samuli Tammio      Lintukodon Lupaus         11,1
3.  354 Aleksi Kajosaari                             12,4


Tytöt 9 v (2010-2011) 60 m
Sij.Nro Nimi               Seura                    Tulos
1.  329 Iida Ketonen       Läyliäisten Luja          11,2
2.  339 Venla Myrskylä                               11,5
3.  351 Iina Kuosmanen     FC Pyryharakat Juniors    11,6
4.  380 Saara Punkka       EVT                       11,8
5.  387 Laura Tallgren     Karkkilan Urheilijat      11,9
6.  335 Martha Myrskylä                              12,0
7.  328 Anniina Turunen    Espoon Telinetaiturit     12,2
8.  309 Frida Sandoval                               12,5


Pojat 7 v (2012-2013) 60 m
Sij.Nro Nimi               Seura                    Tulos
1.  353 Kaapo Liikala      Vihtijärven uhka          11,4
2.  400 Hannu Sundström    Monnin Palloseura         12,1
3.  367 Niklas Takala      Rajamäen Kehitys          12,7
4.  302 Otto Eronen        Lintukodon Lupaus         12,8
5.  323 Niklas Heino       Isojoenrannan Mahti       13,1
6.  379 Eelis Punkka       Puhu Juniorit             13,2
7.  311 Maxim Aalto        Itsenäinen juoksija       13,9
8.  361 Kimi Rouvali       Vihtijärven Uhka/ViVi     14,0
8.  414 Aksel Kaira                                  14,0
10. 326 Eino Kuusela       Vihtijarven uhka          15,1
11. 355 Lassi Liukkonen    Kauklahden Pyrintö        15,2
12. 376 Alex Söderlund     Pyyryrjän Dynamo          15,5
13. 401 Neo Hopia          Vaijan Vipeltäjät         19,1


Tytöt 7 v (2012-2013) 60 m
Sij.Nro Nimi               Seura                    Tulos
1.  399 Liimu Sundström    Monnin Palloseura         11,7
2.  313 Katri Rouvali      Vantaan Salamat           12,4
3.  389 Olivia Raugevicius Vihtijärven Uhka/ViVi     12,5
4.  411 Charlotte Seeck    Helsinki                  12,8
5.  330 Anni Ketonen       Läyliäisten Luja          13,0
6.  340 Suvi Myrskylä                                13,2
7.  312 Ada Aalto                                    13,6
8.  421 Aada Santavuori                              13,8
9.  315 Sofia Weurlander                             13,8
10. 384 Emma Ervamaa       ToPoLa                    14,1
11. 374 Sanela Kunnas      Pyysyrjän Dynamo          14,6
    322 Sanni Ilén                                    dnf


5 v (14-15) tytöt ja pojat 40 m
Sij.Nro Nimi               Seura                    Tulos
1.  366 Neea Takala        Rajamäen Kehitys           9,8
2.  308 Victor Sandoval                               9,9
3.  363 Mette Husula       Vihtijärven Uhka/ViVi     10,0
4.  301 Jimi Packalen                                11,0
5.  316 Alisa Weurlander                             11,1
6.  360 Eerika Liikala     Vaahteramäen Vauhti       11,1
7.  390 Onni-Eetu Nysten   Luotiracing               11,2
8.  333 Katariina Kiilo    Korven Urheilijat         11,6
9.  395 Jeemi Rantala      Vihtijärven Uhka/ViVi     12,0
10. 356 Tinja Liukkonen    Rajamäen Rykmentti        12,1
11. 341 Saimi Talasniemi   Espoon Suunta             12,5
12. 324 Lucas Saraniemi                              12,5
13. 398 Aaron Palmola      Pyyniemen Pojat           12,6
14. 402 Luna Hopia         Vaijan Vipeltäjät         12,7
15. 383 Oliver Ervamaa     ToPoLa                    12,9
16. 375 Iida Söderlund     Pyyryrjän Dynamo          13,6


3 v (16-17) tytöt ja pojat 30 m
Sij.Nro Nimi               Seura                    Tulos
1.  396 Noomi Rantala      Vihtijärven Uhka/ViVi     11,0
2.  397 Anton Palmola      Pyyniemen Pojat           11,1
3.  331 Samu Mouhu         Vihtijärven Uhka/ViVi     12,1
4.  310 Tito Härkönen                                12,2
5.  418 Alexsander Heinonen                          12,4
6.  370 Selja Halme        VeVe                      12,5
7.  394 Jaakko Tuominen    Team PPV                  13,0
8.  358 Eetu Liikala       Vaahteramäen Vauhti       13,7
9.  373 Aurora Norlamo                               16,4
10. 325 Martta Kuusela     Vihtijarven uhka          23,3


Kenttäpelit

Saappaanheitto Miehet
Sij.    Nimi                                        Tulos
1.      Janne Stenberg                               38,00
2.      Kimmo Koskela                                23,71
3.      Hugo Sandoval                                22,63


Saappaanheitto Naiset
Sij.    Nimi                                        Tulos
1.      Heli Petrell                                 20,28
2.      Julia Dietz                                  15,03
3.      Noora Sinkkonen                              14,66


Saappaanheitto Pojat alle 15 v
Sij.    Nimi                                        Tulos
1.      Mikko Huhta                                  28,10
2.      Tuomas Rouvali                               12,15
3.      Emil Granström                               11,55


Saappaanheitto Tytöt alle 15 v
Sij.    Nimi                                        Tulos
1.      Charlotte Seeck                               9,52
2.      Anniina Turunen                               8,60
3.      Saana Kuosmanen                               7,47


Ämpäripeli Miehet
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Antti Dyster                                   240
2.      Heikki Hepoluhti                               120
2.      Jorma Liikala                                  120


Ämpäripeli Naiset
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Eila Idman                                      90
2.      Susanna Vanninen                                60
3.      Hannele Seeck                                   40


Ämpäripeli Nuoret alle 15 v
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Charlotte Seeck                                135
1.      Lukas Kautonen                                 120
3.      Emilia Seeck                                    90


Pallopeli Miehet
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Tom Lofström                                   270
2.      Heikki Hepoluhti                               195
3.      Eerik Pohjala                                  130


Pallopeli Naiset
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Julia Dietz                                    140
2.      Hannamari Dietz                                140
3.      Marina Selenius                                135


Pussinheitto Miehet
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Tuukka Viljanen                                 31
2.      Antti Dyster                                    30
3.      Heikki Hepoluhti                                27


Pussinheitto Naiset
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Saana Saukkola                                  32
2.      Jenni Vihtkari                                  29
3.      Erika Molander                                  26


Pussinheitto nuoret alle 15 v
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Joel Pohjola                                    36
2.      Aleksi Tammio                                   29
3.      Eino Kuusela                                    27


Tikanheitto Miehet
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Valto Heikkonen                                 34
2.      Jaska Huhta                                     33
3.      Kimmo Kontula                                   31


Tikanheitto Naiset
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Eila Idman                                      30
2.      Anu Molander                                    26
3.      Tarja Tervo                                     25


Tikanheitto Nuoret alle 15 v
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Mikael Tuovinen                                 32
2.      Mikko Huhta                                     25
3.      Niko Helenius                                   18


Ilmakivääriammunta Miehet
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Topi Hovi                                       46
2.      Kalervo Hirvonen                                44
3.      Olli Heinonen                                   42


Ilmakivääriammunta Naiset
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Jonna Stenberg                                  33
2.      Leena Kalliomaa                                 33
3.      Arja Rantala                                    32


Ilmakivääriammunta Nuoret alle 15 v
Sij.    Nimi                                       Tulos pist.
1.      Julia Dietz                                     40
2.      Juuso Holopainen                                31
3.      Anette Kainsalo                                 29

Vihtijärven Uhkan maastojuoksutulokset 7.5.2019

Vihtijärven Uhka ry         Maastojuoksut 7.5.2019
Tulokset



Tytöt 7 v                      0,5 km
Sij. Nimi                   Loppuaika         Ero
1.   Olivia Raugevicius        02:32,2
2.   Ella Einesalo             02:32,7   + 00:00,5

Tytöt 9 v                      1,5 km
Sij. Nimi                   Loppuaika
1.   Stella Stenberg           13:31,6


Pojat 9 v                      1,5 km
Sij. Nimi                   Loppuaika
1.   Rudolf Stenberg           14:24,1
2.   Väinö Raappana               DNF

Pojat 11 v                     1,5 km
Sij. Nimi                   Loppuaika
1.   Kaius Neva                07:23,6
2.   Lukas Kautonen            08:04,9   + 00:41,3

Vauhdittomien sisähyppykisojen tulokset 26.3.2019

Vihtijärven Uhka ry   Vauhdittomat sisähypyt 26.3.2019



Tytöt 7 v             Tulokset                    Pisteet
SijNimi                 Pituus 3-loikka            Pituus 3-loikka           Yht.   Ero
1. Olivia Raugevicius       149     4,20                57       70            127
2. Ella Einesalo            142     4,18                50       69            119     8
3. Stella Stenberg          132     3,64                40       48             88    39


Pojat 7 v             Tulokset                    Pisteet
SijNimi                 Pituus 3-loikka            Pituus 3-loikka           Yht.   Ero
1. Väinö Raappana            87     2,79                 0       19             19

Tytöt 9 v             Tulokset                    Pisteet
SijNimi                 Pituus 3-loikka  Korkeus   Pituus 3-loikka  Korkeus  Yht.   Ero
1. Peppi Kirjava            124     3,46        0       32       42        0    74

Pojat 9 v             Tulokset                    Pisteet
SijNimi                 Pituus 3-loikka  Korkeus   Pituus 3-loikka  Korkeus  Yht.   Ero
1. Rudolf Stenberg          124     3,70        0       32       50        0    82


Pojat 11 v            Tulokset                    Pisteet
SijNimi                 Pituus 3-loikka  Korkeus   Pituus 3-loikka  Korkeus  Yht.   Ero
1. Veeti Järvenpää          189     4,96       85      134      108      130   372
2. Lukas Kautonen           173     4,93       75      102      106      100   308    64

Sarjahiihtojen lopputulokset 16.2.2019

Vihtijärven Uhka      Sarjahiihdot 2019


Tulokset 9.2.2019                        Pisteet

Tytöt 8 v               400 m
SijNimi                            Ero
1. Olivia Raugevicus   05.10,1    + 0,0         2
2. Viivi Saari         05.57,5   + 47,4         1


Tulokset 16.2.2019                       Pisteet

Tytöt 8 v               400 m
SijNimi                            Ero
1. Viivi Saari         08.07,1    + 0,0         1



Yhteispistetilanne

Tytöt 8 v
SijNimi
1. Viivi Saari                                  2
2. Olivia Raugevicus                            2

50. Vihtijärvihölkän tulokset 21.10.2018

50. Vihtijärvihölkkä tulokset

Sunnuntaina 21.10. jo 50. kerran juostuun Vihtijärvihölkkään lähti tänä vuonna 82 juoksijaa.

Vihdin Viesti/Vihtijärven Uhka ry                             50. Vihtijärvihölkkä
                                                              21.10.2018


Tytöt 9 (09-10), 2 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  360 Kielo Salo              Kapo                              13.12
2.  335 Beea Lehtovuori         LUU                               13.35  + 00.23


Tytöt 13 (05-06), 2 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  310 Marianne Salmi          Mäntsälän Urheilijat              09.11
2.  346 Aili Savolainen         Nukarin Haka                      13.48  + 04.37


Pojat 9 (09-10), 2 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  311 Veeti Järvenpää         Vihtijärven Uhka/ViVi             13.03


Pojat 11 (07-08), 2 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  326 Helvin Sandberg         AIFK Friidrott                    09.47
2.  308 Anton Palomäki          Vihdin Viesti                     09.56  + 00.09
3.  314 Sampo Myrskylä                                            12.17  + 02.30
4.  318 Akseli Lounasheimo                                        12.28  + 02.41


Pojat 13 (05-06), 2 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  342 William Forstén         EsboIF                            09.31


Puolimaraton, Naiset
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  410 Sanni Helander                                          1.51.49
2.  411 Sanna Hyytiäinen                                        1.53.57  + 02.08
3.  412 Karla Vrataric                                          2.02.25  + 10.36
4.  430 Merja Tuukkanen                                         2.08.50  + 17.01


Puolimaraton, Miehet
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  406 Eetu Jokela             Helsingin Jyry                  1.22.20
2.  417 Toni Davidsson          Länsi-Uudenmaan Urheilijat      1.29.08  + 06.48
3.  409 Veijo Tolonen           Team Uphill Swimmers            1.33.04  + 10.44
4.  425 Tvan Kalashnikov        Estonia                         1.36.45  + 14.25
5.  420 Tomi Liljemark          Team Lost                       1.42.33  + 20.13
6.  421 Jussi Seppänen                                          1.42.37  + 20.17
7.  414 Arto Lähdesmäki                                         1.44.44  + 22.24
8.  423 Jarkko Björn                                            1.46.02  + 23.42
9.  416 Micke Storbjörk                                         1.48.54  + 26.34
10. 408 Peter Ståhl             IFSibbo Vargarna                1.51.02  + 28.42
11. 429 Harri Isoherranen                                       1.54.58  + 32.38
12. 415 Mika Rimpiläinen                                        1.57.21  + 35.01
13. 424 Ari Hänninen            Kahvakopla                      1.59.40  + 37.20


Naiset Yleinen, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  361 Irene Palazzo                                             49.41


Naiset 35, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  357 Eila Pakkanen                                             30.12
2.  339 Anne Ruoho              KPK 24/7                          34.23  + 04.11
3.  306 Päivi Eloranta                                            45.29  + 15.17


Naiset 45, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  324 Riitta Vuolteenaho      Vihtijärven Uhka/ViVi             31.02
2.  348 Tiina Kauppila          Espoon Tapiot                     32.00  + 00.58
3.  351 Minna-Maija Kemppi      Vihdin Urheiluveteraanit          33.44  + 02.42
4.  334 Inca Viljakainen        LUU                               35.06  + 04.04
5.  319 Elina Leskinen                                            35.44  + 04.42
6.  307 Marja-Leena Nikander    LUU                               36.17  + 05.15
7.  333 Seija Nylund                                              40.57  + 09.55


Pojat 15, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  309 Wäinö Hautala           Lahden ahkera                     25.05
2.  312 Wimme Myrskylä                                            31.24  + 06.19


Miehet 17, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  302 Walte Hautala           Lahden ahkera                     23.21
2.  345 Soini Virtanen          Nummelan Tarmo/ViVi               27.58  + 04.37


Miehet 45, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  359 Jani Saarinen           Veikkola                          27.54
2.  303 Kari Mäntyharju         LUU                               28.42  + 00.48
3.  350 Jouni Kock                                                39.58  + 12.04


Miehet 55, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  354 Esko Suomalainen        Phau                              26.08
2.  316 Heino Aalto             Hollola                           27.28  + 01.20
3.  344 Eero Laukka             Nummela                           28.21  + 02.13
4.  321 Jari Lindholm           Mäntsälän Urheilijat              30.24  + 04.16
5.  340 Jarmo Hillebrand        Vihti Triathlon                   37.38  + 11.30


Miehet 65, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  322 Lauri Koivuranta        Joken Talli                       28.47
2.  320 Iso-Peura Ilpo          Kankaanpään Urheilijat            30.41  + 01.54
3.  315 Kaj Söderholm           Sjundeå IF                        31.51  + 03.04
4.  323 Martti Moilanen         Järvenkiertäjät                   33.01  + 04.14
5.  353 Kari Ahonen             Nu                                35.39  + 06.52
6.  343 Keijo Koivula           Spove                             37.09  + 08.22
7.  341 Arto Kallinen                                             39.05  + 10.18
8.  304 Raimo Rennicke          Hyvinkää                          39.26  + 10.39


Miehet Yleinen, 12.6 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  435 Jukka Salo              Isu-58                            43.25
2.  405 Markus Nikander         LUU                               47.20  + 03.55
3.  402 Riku-Antti Naskali      Kylmäkosken Veikot                48.32  + 05.07
4.  427 Aki Niemi               Teivo Stayers                     49.14  + 05.49
5.  436 Petri Laitonen          Kodisjoen Kaiku                 1.05.25  + 22.00
5.  437 Janne Laitonen                                          1.05.25  + 22.00


Miehet 35, 12.6 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  434 Toni Hyyryläinen        Pakilan Veto                      48.59
2.  426 Sami Naatula            Ilolan Iloiset                    50.00  + 01.01
3.  418 Markku Leikola          Elimäen vauhti                    58.00  + 09.01
4.  431 Pasi Moisander          Olkkalan Kiri/ViVi              1.00.44  + 11.45
5.  422 Jukka-Pekka Kylä-LiuhalaSibbo Vargarna                  1.01.25  + 12.26
6.  428 Anders Berghäll         LUU                             1.06.15  + 17.16


Kuntosarja 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  336 Leevi Kallio            Lahden ahkera                     25.00
2.  328 Thomas Sandberg         AIFK Friidrott                    31.25  + 06.25
3.  317 Antton Lounasheimo                                        34.36  + 09.36
4.  330 Markku Linnakoski       Nummen Kipinä                     36.43  + 11.43
5.  313 Jukka Myrskylä                                            37.41  + 12.41
6.  356 Anneli Vuorinen                                           39.59  + 14.59
7.  325 Kaj Råstedt             Run with Cancer                   44.30  + 19.30
8.  337 Pauli Arbelius          Turenki                           45.04  + 20.04
9.  338 Liisa Arbelius          Turenki                           45.05  + 20.05
10. 355 Matti Suomalainen                                         47.52  + 22.52
    329 Heikki Nurmela          Nuuksion Taso                       dns
    331 Nina Linnakoski                                             dns

Vihtijärven Uhkan moniottelutulokset 4.9.2018

Moniottelut_tulokset_2018-09-04

Vihtijärven Uhka ry       Moniottelut 4.9.2018



Tytöt 7 v         3-ottelu                 Pisteet
SijNimi              40 m Pituus     Pallo    40 m  Pituus   Pallo   Pist.     Ero
1. Ella Einesalo      8,7     198     8,62       58      40      20     118       0
2. Stella Stenberg    9,9     165     5,57       25      22       6      53      65


Pojat 9 v         3-ottelu                 Pisteet
SijNimi              60 m Pituus Kuula 2kg    60 m  Pituus   Kuula   Pist.     Ero
1. Kaius Neva        10,6     283     5,42      151     110     219     480       0
2. Veeti Järvenpää   11,5     305     5,72      100     134     234     468      12
3. Veikka Einesalo   13,2     251     2,92       48      79      97     224     256
4. Rudolf Stenberg   29,4     180     2,81        0      29      92     121     359


Pojat 11 v        3-ottelu                 Pisteet
SijNimi              60 m Pituus Kuula 2.5    60 m  Pituus   Kuula   Pist.
1. Lukas Kautonen    12,5     285     4,73       65     112     184     361


Pojat 13 v        4-ottelu                         Pisteet
SijNimi              60 m Pituus Kuula 3.0 Korkeus    60 m  Pituus   Kuula Korkeus Pist.
1. Aleksi Einesalo   10,2     315     5,22     100      183     146     209     132   670

Vihtijärven Uhkan ratajuoksut 28.8.2018

Ratajuoksut 2018-08-28 tulokset

Vihtijärven Uhka         Ratajuoksut 28.8.2018

                         Tulokset
Tytöt 7 v                   300 m
Sij.Nimi                               Ero
1.  Ella Einesalo          01.34,0    + 0,0
2.  Stella Stenberg        01.41,0    + 7,0
3.  Peppi Kirjava          02.11,0   + 37,0

Pojat 7 v                   300 m
Sij.Nimi                               Ero
1.  Veikka Einesalo        01.19,0    + 0,0
2.  Rudolf Stenberg        01.43,0   + 24,0

Pojat 9 v                   300 m
Sij.Nimi                               Ero
1.  Veeti Järvenpää        01.10,0    + 0,0
2.  Kaius Neva             01.11,0    + 1,0

Pojat 13 v                  600 m
Sij.Nimi                               Ero
1.  Aleksi Einesalo        02.31,0    + 0,0

Juhannuskisojen tulokset 23.6.2018

Vihtijärven_Juhannuskisat_23.6.2018_tulokset

Vihtijärven Uhka ry                              Vihtijärven Juhannuskisat 2018
                                                 23.6.2018


Miehet 35 3-ottelu                               Tulokset, 3 Ottelu MPisteet
Sij. Nimi                  Seura                  100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.   Harri Taavitsainen    Vihti triathlon         14,3    442  8,70   243   276   408  927
2.   Kim Mujunen           Hydra Platypus          15,6    374  8,71   108   165   408  681 -246
3.   Mika Helenius                                 16,0    326  6,97    70    98   306  474 -453
4.   Timo Helenius                                 17,4    318  7,20     4    88   319  411 -516


Miehet yleinen 3-ottelu                          Tulokset, 3 Ottelu MPisteet
Sij. Nimi                  Seura                  100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.   Joni Helenius                                 15,2    389  7,87   143   188   359  690


Naiset yleinen 3-ottelu                          Tulokset, 3 Ottelu NPisteet
Sij. Nimi                  Seura                  100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.   Suvi Dunder           FC Pyryharakat          16,1    369  6,77   292   239   320  851
2.   Arja Rantala          Malmin Mahti            16,9    370  6,91   214   242   329  785  -66
3.   Emilia Vartiainen     FC Pyryharakat          16,6    347  6,30   236   194   290  720 -131
4.   Anna Tallgren         Vihtijärven Uhka        18,8    258  5,94    65    44   267  376 -475


Miehet 35 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Aki Lumme             Hiiskulan Haaste        15,3


Pojat 15 v (2004-2003) 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Roope Rantala                                 15,3
2.   Valto Hokynar                                 16,6


Tytöt 15 v (2004-2003) 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Jenna Maijala                                 14,1
2.   Janna Vihtkari        Vihtijärven Uhka        15,4
3.   Klaara Korsisaari                             17,3


Pojat 13 v (2006-2005) 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Miro Lappalainen      Vihtijärven Uhka        15,4
2.   Eelis Rantala         Hyvinkään Ponteva       16,3
3.   Niko Helenius                                 17,1
4.   Luka Saaira                                   20,7


Tytöt 13 v (2006-2005) 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Ella Liikala                                  15,6
2.   Inka Korsisaari-Rossi                         16,8
3.   Inka Eronen           Lintokodon Lupaus       17,8
4.   Pihla Sierla          Malmin Mahti            18,0
5.   Neea Maijala                                  18,3


Pojat 11 v (2008-2007) 60 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Eino Kaukolinna                               10,1
2.   Aleksi Einesalo       Pyysyrjän dynamo        10,2
3.   Tuomas Rouvali        SB Vantaa               10,3
4.   Eelis Varis                                   10,5
5.   Valtteri Heikkilä     FC Loppi                10,7
6.   Sampo Myrskylä                                10,9
7.   Niklas Hellberg       Vihtijärven Uhka        10,9
8.   Eemeli Liikala                                11,0
9.   Lukas Kautonen        Vihtijärven Uhka        11,1
10.  Tomi Eronen           Lintokodon Lupaus       11,6
11.  Matias Kautonen       Vihtijärven Uhka        12,0
12.  Elmo Kangasluoma      Lintukodon Lupaus       12,4


Tytöt 11 v (2008-2007) 60 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Nea Hyrsylä           Kalevan Viesti          10,0
2.   Kiia Hyrsylä          Kalevan Viesti          10,4
3.   Maiju Mali                                    10,5
4.   Elsa Salonen          Tampereen Pyrintö       10,5
5.   Tuulia Kiuru          Tapanilan Erä           10,6
6.   Heini Liikala         Vihtijärven Uhka        10,9
7.   Martta Punkka         Puhu Juniorit           10,9
8.   Lumi Korsisaari-Rossi                         11,4
9.   Silja Soini           Team Laihue             11,4
10.  Meri Levula           Vihtijärven Uhka        14,3


Pojat 9 v (2010-2009) 50 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Eero Rantala          Veli Ponteva             9,0
2.   Aleksi Tammio         Lintukodon Lupaus        9,1
3.   Joel Nybom            Nahkelan Kiviveikot      9,1
4.   Veeti Järvenpää       Vihtijärven Uhka         9,2
5.   Hugo Mujunen          Ojakkalan Visa           9,4
6.   Alex Suodenjoki                                9,6
7.   Joel Pohjola          Espoon Motorsport Club   9,8
8.   Veikka Einesalo       Pyysyrjän Dynamo         9,9
9.   Jere Rouvali          Vihtijärven Uhka        10,0
10.  Mikael Tuovinen       Runskin Rypistys        10,9
11.  Akseli Waris                                  10,9
12.  Rudolf Stenberg       Vihtijärven Uhka        11,3
     Eemeli Lumme          Hiiskulan Haaste         dns


Tytöt 9 v (2010-2009) 50 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Saana Kuosmanen       FC Pyryharakat Juniors   9,2
2.   Saara Tuominen        Team Laihue              9,5
3.   Viivi Heikkilä                                 9,6
4.   Liisa Tallgren        Vihtijärven Uhka         9,7
5.   Venla Myrskylä                                10,1
6.   Oona Korsisaari-Rossi                         10,1
7.   Anniina Turunen       Leppävaaran Pyrintö     10,7
8.   Saara Punkka          VTO                     10,7
9.   Sofia Santavuori      Mansikkamäen Juoksijat  10,9


Pojat 7 v (2012-2011) 50 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Kaapo Liikala         Vihtijärven Uhka        10,4
2.   Luca Mujunen          Ojakkalan Visa          11,0
3.   Waltteri Kiuru        PK-35                   11,1
4.   Anton Rinnetmäki                              11,6
5.   Otto Eronen           Lintokodon Lupaus       12,0
6.   Max Aalto             Hypo                    12,0
7.   Niklas Takala                                 12,0
8.   Joel Viitaniemi       Vihtijärven Uhka        13,4


Tytöt 7 v (2012-2011) 50 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Iina Kuosmanen        FC Pyryharakat Juniors  10,4
2.   Ella Einesalo         Pyysyrjän dynamo        10,8
3.   Kerttu Taavitsainen   Vihti triathlon         10,9
4.   Verna Nevander                                10,9
5.   Laura Tallgren        Vihtijärven Uhka        11,1
6.   Charlotte Seeck                               11,3
7.   Tiina Kaitala                                 11,5
8.   Katri Rouvali         Vantaan Salamat         11,5
9.   Aada Santavuori       Mansikkamäen Juoksijat  11,9
10.  Nelli Korpiniitty                             12,4
11.  Sofia Weurlander      Haimoon Kisa            12,5
12.  Suvi Myrskylä                                 12,6
13.  Venla Saira                                   15,5
     Stella Stenberg       Vihtijärven Uhka         dns


5 v (14-13) tytöt ja pojat 40 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Anni Ketonen          Läyliäisten Luja         9,7
2.   Eelis Punkka          VJS                     10,1
3.   Niklas Heino                                  10,6
4.   Kimi Rouvali          Vihtijärven Uhka        10,7
5.   Neea Takala                                   11,4
6.   Emma Ervamaa          Topola                  11,6
7.   Katariina Kiilo       Korven Urheilijat       11,7
8.   Sohvi Harmaala                                13,0
9.   Joonatan Kangasluoma  Lintukodon Lupaus       13,4
10.  Erika Liikala                                 13,4
11.  Sanni Ilen                                    13,5
12.  Onni-Eetu Nysten      Vihtijärven Uhka        13,8
13.  Eino Kuusela          Vihtijärven vpk         14,1
14.  Saimi Talasniemi      Espoon Martat           16,4
15.  Neo Hopia             Vaijan Vipeltäjät       18,5
     Luna Hopia            Vaijan Vipeltäjät        dns

3 v (16-15) tytöt ja pojat 30 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Jimi Packalen                                  9,9
2.   Luca Paasu            Silmut                  10,2
3.   Alisa Weurlander      Haimoon Kisa            10,4
4.   Aaron Palmola                                 12,3
5.   Elmo Hyrsylä          Kalevan Viesti          13,4
6.   Valo Takala                                   13,4
7.   Oliver Ervamaa        Topola                  15,7
8.   Samu Mouhu            Vihtijärven Uhka        17,8
9.   Alexander Heinonen                            29,7
10.  Hertta Taavitsainen   Vihti triathlon         30,0
11.  Jaakko Tuominen       Team Laihue             61,1

Kenttäpelit

Saappaanheitto Miehet
Sij. Nimi                                         Tulos
1.   Tom Enqvist                                   24,38
2.   Antti Hampori                                 24,13
3.   Jorma Liikala                                 22,89


Saappaanheitto Naiset
Sij. Nimi                                         Tulos
1.   Mervi Kannisto-Kallela                        17,52
2.   Lotta Airas                                   15,74
3.   Noora Sinkkonen                               14,39
3.   Eevamari Salmi                                14,39


Saappaanheitto Pojat alle 15 v
Sij. Nimi                                         Tulos
1.   Mikko Huhta                                   21,68
2.   Valto Hokynar                                 15,94
3.   Niko Helenius                                 12,39


Saappaanheitto Tytöt alle 15 v
Sij. Nimi                                         Tulos
1.   Julia Dietz                                   14,11
2.   Jenna Maijala                                 10,36
3.   Saana Kuosmanen                                7,97


Ämpäripeli Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Heikki Hepoluhti                                150
2.   Petri Saariaho                                  120
3.   Antti Dyster                                    120


Ämpäripeli Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Eila Idman                                       60
2.   Outi Rouvali                                     60
3.   Soile Stenberg                                    0


Ämpäripeli Tytöt alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Heta Tukiainen                                   70
1.   Saana Kuosmanen                                  60
3.   Anki Huurtela                                    60


Ämpäripeli Pojat alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Veeti Järvenpää                                  90
2.   Eino Kuusela                                     40
3.   Valo Takala                                      30


Pallopeli Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Joel Nyblom                                     220
2.   Niilo Laakso                                    210
3.   Luka Mujunen                                    145


Pallopeli Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Nina Tuovinen                                   220
2.   Nina Mujunen                                    165
3.   Hannamari Dietz                                 135


Pussinheitto Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Joonas Sneck                                     30
2.   Aki Setälä                                       28
3.   Tuukka Viljanen                                  28


Pussinheitto Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Toini Vihtkari                                   26
2.   Iida Vinberg                                     24
3.   Tuire Peltonen                                   24


Pussinheitto nuoret alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Liisa Mykkänen                                   32
2.   Silja Soini                                      25
3.   Aleksi Tammio                                    24


Tikanheitto Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Valto Heikkonen                                  40
2.   Anssi Kuusela                                    39
3.   Kimmo Kontula                                    36


Tikanheitto Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Eila Idman                                       38
2.   Mervi Kannisto-Kallela                           25
3.   Suvi Dunder                                      23


Tikanheitto Nuoret alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Liisa Mykkänen                                   24
2.   Valto Hokynar                                    18
3.   Juuso Holopainen                                 16


Ilmakivääriammunta Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Henry Hampori                                    43
2.   Joona Kainsalo                                   42
3.   Aki Nybom                                        41


Ilmakivääriammunta Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Arja Rantala                                     40
2.   Sini Suodenjoki                                  34
3.   Leena Kalliomaa                                  33


Ilmakivääriammunta Nuoret alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Julia Dietz                                      24