Vihtijärven Uhkan maastojuoksutulokset 7.5.2019

Vihtijärven Uhka ry         Maastojuoksut 7.5.2019
Tulokset



Tytöt 7 v                      0,5 km
Sij. Nimi                   Loppuaika         Ero
1.   Olivia Raugevicius        02:32,2
2.   Ella Einesalo             02:32,7   + 00:00,5

Tytöt 9 v                      1,5 km
Sij. Nimi                   Loppuaika
1.   Stella Stenberg           13:31,6


Pojat 9 v                      1,5 km
Sij. Nimi                   Loppuaika
1.   Rudolf Stenberg           14:24,1
2.   Väinö Raappana               DNF

Pojat 11 v                     1,5 km
Sij. Nimi                   Loppuaika
1.   Kaius Neva                07:23,6
2.   Lukas Kautonen            08:04,9   + 00:41,3

Vauhdittomien sisähyppykisojen tulokset 26.3.2019

Vihtijärven Uhka ry   Vauhdittomat sisähypyt 26.3.2019



Tytöt 7 v             Tulokset                    Pisteet
SijNimi                 Pituus 3-loikka            Pituus 3-loikka           Yht.   Ero
1. Olivia Raugevicius       149     4,20                57       70            127
2. Ella Einesalo            142     4,18                50       69            119     8
3. Stella Stenberg          132     3,64                40       48             88    39


Pojat 7 v             Tulokset                    Pisteet
SijNimi                 Pituus 3-loikka            Pituus 3-loikka           Yht.   Ero
1. Väinö Raappana            87     2,79                 0       19             19

Tytöt 9 v             Tulokset                    Pisteet
SijNimi                 Pituus 3-loikka  Korkeus   Pituus 3-loikka  Korkeus  Yht.   Ero
1. Peppi Kirjava            124     3,46        0       32       42        0    74

Pojat 9 v             Tulokset                    Pisteet
SijNimi                 Pituus 3-loikka  Korkeus   Pituus 3-loikka  Korkeus  Yht.   Ero
1. Rudolf Stenberg          124     3,70        0       32       50        0    82


Pojat 11 v            Tulokset                    Pisteet
SijNimi                 Pituus 3-loikka  Korkeus   Pituus 3-loikka  Korkeus  Yht.   Ero
1. Veeti Järvenpää          189     4,96       85      134      108      130   372
2. Lukas Kautonen           173     4,93       75      102      106      100   308    64

Sarjahiihtojen lopputulokset 16.2.2019

Vihtijärven Uhka      Sarjahiihdot 2019


Tulokset 9.2.2019                        Pisteet

Tytöt 8 v               400 m
SijNimi                            Ero
1. Olivia Raugevicus   05.10,1    + 0,0         2
2. Viivi Saari         05.57,5   + 47,4         1


Tulokset 16.2.2019                       Pisteet

Tytöt 8 v               400 m
SijNimi                            Ero
1. Viivi Saari         08.07,1    + 0,0         1



Yhteispistetilanne

Tytöt 8 v
SijNimi
1. Viivi Saari                                  2
2. Olivia Raugevicus                            2

50. Vihtijärvihölkän tulokset 21.10.2018

50. Vihtijärvihölkkä tulokset

Sunnuntaina 21.10. jo 50. kerran juostuun Vihtijärvihölkkään lähti tänä vuonna 82 juoksijaa.

Vihdin Viesti/Vihtijärven Uhka ry                             50. Vihtijärvihölkkä
                                                              21.10.2018


Tytöt 9 (09-10), 2 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  360 Kielo Salo              Kapo                              13.12
2.  335 Beea Lehtovuori         LUU                               13.35  + 00.23


Tytöt 13 (05-06), 2 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  310 Marianne Salmi          Mäntsälän Urheilijat              09.11
2.  346 Aili Savolainen         Nukarin Haka                      13.48  + 04.37


Pojat 9 (09-10), 2 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  311 Veeti Järvenpää         Vihtijärven Uhka/ViVi             13.03


Pojat 11 (07-08), 2 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  326 Helvin Sandberg         AIFK Friidrott                    09.47
2.  308 Anton Palomäki          Vihdin Viesti                     09.56  + 00.09
3.  314 Sampo Myrskylä                                            12.17  + 02.30
4.  318 Akseli Lounasheimo                                        12.28  + 02.41


Pojat 13 (05-06), 2 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  342 William Forstén         EsboIF                            09.31


Puolimaraton, Naiset
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  410 Sanni Helander                                          1.51.49
2.  411 Sanna Hyytiäinen                                        1.53.57  + 02.08
3.  412 Karla Vrataric                                          2.02.25  + 10.36
4.  430 Merja Tuukkanen                                         2.08.50  + 17.01


Puolimaraton, Miehet
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  406 Eetu Jokela             Helsingin Jyry                  1.22.20
2.  417 Toni Davidsson          Länsi-Uudenmaan Urheilijat      1.29.08  + 06.48
3.  409 Veijo Tolonen           Team Uphill Swimmers            1.33.04  + 10.44
4.  425 Tvan Kalashnikov        Estonia                         1.36.45  + 14.25
5.  420 Tomi Liljemark          Team Lost                       1.42.33  + 20.13
6.  421 Jussi Seppänen                                          1.42.37  + 20.17
7.  414 Arto Lähdesmäki                                         1.44.44  + 22.24
8.  423 Jarkko Björn                                            1.46.02  + 23.42
9.  416 Micke Storbjörk                                         1.48.54  + 26.34
10. 408 Peter Ståhl             IFSibbo Vargarna                1.51.02  + 28.42
11. 429 Harri Isoherranen                                       1.54.58  + 32.38
12. 415 Mika Rimpiläinen                                        1.57.21  + 35.01
13. 424 Ari Hänninen            Kahvakopla                      1.59.40  + 37.20


Naiset Yleinen, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  361 Irene Palazzo                                             49.41


Naiset 35, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  357 Eila Pakkanen                                             30.12
2.  339 Anne Ruoho              KPK 24/7                          34.23  + 04.11
3.  306 Päivi Eloranta                                            45.29  + 15.17


Naiset 45, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  324 Riitta Vuolteenaho      Vihtijärven Uhka/ViVi             31.02
2.  348 Tiina Kauppila          Espoon Tapiot                     32.00  + 00.58
3.  351 Minna-Maija Kemppi      Vihdin Urheiluveteraanit          33.44  + 02.42
4.  334 Inca Viljakainen        LUU                               35.06  + 04.04
5.  319 Elina Leskinen                                            35.44  + 04.42
6.  307 Marja-Leena Nikander    LUU                               36.17  + 05.15
7.  333 Seija Nylund                                              40.57  + 09.55


Pojat 15, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  309 Wäinö Hautala           Lahden ahkera                     25.05
2.  312 Wimme Myrskylä                                            31.24  + 06.19


Miehet 17, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  302 Walte Hautala           Lahden ahkera                     23.21
2.  345 Soini Virtanen          Nummelan Tarmo/ViVi               27.58  + 04.37


Miehet 45, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  359 Jani Saarinen           Veikkola                          27.54
2.  303 Kari Mäntyharju         LUU                               28.42  + 00.48
3.  350 Jouni Kock                                                39.58  + 12.04


Miehet 55, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  354 Esko Suomalainen        Phau                              26.08
2.  316 Heino Aalto             Hollola                           27.28  + 01.20
3.  344 Eero Laukka             Nummela                           28.21  + 02.13
4.  321 Jari Lindholm           Mäntsälän Urheilijat              30.24  + 04.16
5.  340 Jarmo Hillebrand        Vihti Triathlon                   37.38  + 11.30


Miehet 65, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  322 Lauri Koivuranta        Joken Talli                       28.47
2.  320 Iso-Peura Ilpo          Kankaanpään Urheilijat            30.41  + 01.54
3.  315 Kaj Söderholm           Sjundeå IF                        31.51  + 03.04
4.  323 Martti Moilanen         Järvenkiertäjät                   33.01  + 04.14
5.  353 Kari Ahonen             Nu                                35.39  + 06.52
6.  343 Keijo Koivula           Spove                             37.09  + 08.22
7.  341 Arto Kallinen                                             39.05  + 10.18
8.  304 Raimo Rennicke          Hyvinkää                          39.26  + 10.39


Miehet Yleinen, 12.6 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  435 Jukka Salo              Isu-58                            43.25
2.  405 Markus Nikander         LUU                               47.20  + 03.55
3.  402 Riku-Antti Naskali      Kylmäkosken Veikot                48.32  + 05.07
4.  427 Aki Niemi               Teivo Stayers                     49.14  + 05.49
5.  436 Petri Laitonen          Kodisjoen Kaiku                 1.05.25  + 22.00
5.  437 Janne Laitonen                                          1.05.25  + 22.00


Miehet 35, 12.6 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  434 Toni Hyyryläinen        Pakilan Veto                      48.59
2.  426 Sami Naatula            Ilolan Iloiset                    50.00  + 01.01
3.  418 Markku Leikola          Elimäen vauhti                    58.00  + 09.01
4.  431 Pasi Moisander          Olkkalan Kiri/ViVi              1.00.44  + 11.45
5.  422 Jukka-Pekka Kylä-LiuhalaSibbo Vargarna                  1.01.25  + 12.26
6.  428 Anders Berghäll         LUU                             1.06.15  + 17.16


Kuntosarja 6.8 km
Sij.Nro Nimi                    Seura                              Aika      Ero
1.  336 Leevi Kallio            Lahden ahkera                     25.00
2.  328 Thomas Sandberg         AIFK Friidrott                    31.25  + 06.25
3.  317 Antton Lounasheimo                                        34.36  + 09.36
4.  330 Markku Linnakoski       Nummen Kipinä                     36.43  + 11.43
5.  313 Jukka Myrskylä                                            37.41  + 12.41
6.  356 Anneli Vuorinen                                           39.59  + 14.59
7.  325 Kaj Råstedt             Run with Cancer                   44.30  + 19.30
8.  337 Pauli Arbelius          Turenki                           45.04  + 20.04
9.  338 Liisa Arbelius          Turenki                           45.05  + 20.05
10. 355 Matti Suomalainen                                         47.52  + 22.52
    329 Heikki Nurmela          Nuuksion Taso                       dns
    331 Nina Linnakoski                                             dns

Vihtijärven Uhkan moniottelutulokset 4.9.2018

Moniottelut_tulokset_2018-09-04

Vihtijärven Uhka ry       Moniottelut 4.9.2018



Tytöt 7 v         3-ottelu                 Pisteet
SijNimi              40 m Pituus     Pallo    40 m  Pituus   Pallo   Pist.     Ero
1. Ella Einesalo      8,7     198     8,62       58      40      20     118       0
2. Stella Stenberg    9,9     165     5,57       25      22       6      53      65


Pojat 9 v         3-ottelu                 Pisteet
SijNimi              60 m Pituus Kuula 2kg    60 m  Pituus   Kuula   Pist.     Ero
1. Kaius Neva        10,6     283     5,42      151     110     219     480       0
2. Veeti Järvenpää   11,5     305     5,72      100     134     234     468      12
3. Veikka Einesalo   13,2     251     2,92       48      79      97     224     256
4. Rudolf Stenberg   29,4     180     2,81        0      29      92     121     359


Pojat 11 v        3-ottelu                 Pisteet
SijNimi              60 m Pituus Kuula 2.5    60 m  Pituus   Kuula   Pist.
1. Lukas Kautonen    12,5     285     4,73       65     112     184     361


Pojat 13 v        4-ottelu                         Pisteet
SijNimi              60 m Pituus Kuula 3.0 Korkeus    60 m  Pituus   Kuula Korkeus Pist.
1. Aleksi Einesalo   10,2     315     5,22     100      183     146     209     132   670

Vihtijärven Uhkan ratajuoksut 28.8.2018

Ratajuoksut 2018-08-28 tulokset

Vihtijärven Uhka         Ratajuoksut 28.8.2018

                         Tulokset
Tytöt 7 v                   300 m
Sij.Nimi                               Ero
1.  Ella Einesalo          01.34,0    + 0,0
2.  Stella Stenberg        01.41,0    + 7,0
3.  Peppi Kirjava          02.11,0   + 37,0

Pojat 7 v                   300 m
Sij.Nimi                               Ero
1.  Veikka Einesalo        01.19,0    + 0,0
2.  Rudolf Stenberg        01.43,0   + 24,0

Pojat 9 v                   300 m
Sij.Nimi                               Ero
1.  Veeti Järvenpää        01.10,0    + 0,0
2.  Kaius Neva             01.11,0    + 1,0

Pojat 13 v                  600 m
Sij.Nimi                               Ero
1.  Aleksi Einesalo        02.31,0    + 0,0

Juhannuskisojen tulokset 23.6.2018

Vihtijärven_Juhannuskisat_23.6.2018_tulokset

Vihtijärven Uhka ry                              Vihtijärven Juhannuskisat 2018
                                                 23.6.2018


Miehet 35 3-ottelu                               Tulokset, 3 Ottelu MPisteet
Sij. Nimi                  Seura                  100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.   Harri Taavitsainen    Vihti triathlon         14,3    442  8,70   243   276   408  927
2.   Kim Mujunen           Hydra Platypus          15,6    374  8,71   108   165   408  681 -246
3.   Mika Helenius                                 16,0    326  6,97    70    98   306  474 -453
4.   Timo Helenius                                 17,4    318  7,20     4    88   319  411 -516


Miehet yleinen 3-ottelu                          Tulokset, 3 Ottelu MPisteet
Sij. Nimi                  Seura                  100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.   Joni Helenius                                 15,2    389  7,87   143   188   359  690


Naiset yleinen 3-ottelu                          Tulokset, 3 Ottelu NPisteet
Sij. Nimi                  Seura                  100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.   Suvi Dunder           FC Pyryharakat          16,1    369  6,77   292   239   320  851
2.   Arja Rantala          Malmin Mahti            16,9    370  6,91   214   242   329  785  -66
3.   Emilia Vartiainen     FC Pyryharakat          16,6    347  6,30   236   194   290  720 -131
4.   Anna Tallgren         Vihtijärven Uhka        18,8    258  5,94    65    44   267  376 -475


Miehet 35 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Aki Lumme             Hiiskulan Haaste        15,3


Pojat 15 v (2004-2003) 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Roope Rantala                                 15,3
2.   Valto Hokynar                                 16,6


Tytöt 15 v (2004-2003) 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Jenna Maijala                                 14,1
2.   Janna Vihtkari        Vihtijärven Uhka        15,4
3.   Klaara Korsisaari                             17,3


Pojat 13 v (2006-2005) 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Miro Lappalainen      Vihtijärven Uhka        15,4
2.   Eelis Rantala         Hyvinkään Ponteva       16,3
3.   Niko Helenius                                 17,1
4.   Luka Saaira                                   20,7


Tytöt 13 v (2006-2005) 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Ella Liikala                                  15,6
2.   Inka Korsisaari-Rossi                         16,8
3.   Inka Eronen           Lintokodon Lupaus       17,8
4.   Pihla Sierla          Malmin Mahti            18,0
5.   Neea Maijala                                  18,3


Pojat 11 v (2008-2007) 60 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Eino Kaukolinna                               10,1
2.   Aleksi Einesalo       Pyysyrjän dynamo        10,2
3.   Tuomas Rouvali        SB Vantaa               10,3
4.   Eelis Varis                                   10,5
5.   Valtteri Heikkilä     FC Loppi                10,7
6.   Sampo Myrskylä                                10,9
7.   Niklas Hellberg       Vihtijärven Uhka        10,9
8.   Eemeli Liikala                                11,0
9.   Lukas Kautonen        Vihtijärven Uhka        11,1
10.  Tomi Eronen           Lintokodon Lupaus       11,6
11.  Matias Kautonen       Vihtijärven Uhka        12,0
12.  Elmo Kangasluoma      Lintukodon Lupaus       12,4


Tytöt 11 v (2008-2007) 60 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Nea Hyrsylä           Kalevan Viesti          10,0
2.   Kiia Hyrsylä          Kalevan Viesti          10,4
3.   Maiju Mali                                    10,5
4.   Elsa Salonen          Tampereen Pyrintö       10,5
5.   Tuulia Kiuru          Tapanilan Erä           10,6
6.   Heini Liikala         Vihtijärven Uhka        10,9
7.   Martta Punkka         Puhu Juniorit           10,9
8.   Lumi Korsisaari-Rossi                         11,4
9.   Silja Soini           Team Laihue             11,4
10.  Meri Levula           Vihtijärven Uhka        14,3


Pojat 9 v (2010-2009) 50 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Eero Rantala          Veli Ponteva             9,0
2.   Aleksi Tammio         Lintukodon Lupaus        9,1
3.   Joel Nybom            Nahkelan Kiviveikot      9,1
4.   Veeti Järvenpää       Vihtijärven Uhka         9,2
5.   Hugo Mujunen          Ojakkalan Visa           9,4
6.   Alex Suodenjoki                                9,6
7.   Joel Pohjola          Espoon Motorsport Club   9,8
8.   Veikka Einesalo       Pyysyrjän Dynamo         9,9
9.   Jere Rouvali          Vihtijärven Uhka        10,0
10.  Mikael Tuovinen       Runskin Rypistys        10,9
11.  Akseli Waris                                  10,9
12.  Rudolf Stenberg       Vihtijärven Uhka        11,3
     Eemeli Lumme          Hiiskulan Haaste         dns


Tytöt 9 v (2010-2009) 50 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Saana Kuosmanen       FC Pyryharakat Juniors   9,2
2.   Saara Tuominen        Team Laihue              9,5
3.   Viivi Heikkilä                                 9,6
4.   Liisa Tallgren        Vihtijärven Uhka         9,7
5.   Venla Myrskylä                                10,1
6.   Oona Korsisaari-Rossi                         10,1
7.   Anniina Turunen       Leppävaaran Pyrintö     10,7
8.   Saara Punkka          VTO                     10,7
9.   Sofia Santavuori      Mansikkamäen Juoksijat  10,9


Pojat 7 v (2012-2011) 50 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Kaapo Liikala         Vihtijärven Uhka        10,4
2.   Luca Mujunen          Ojakkalan Visa          11,0
3.   Waltteri Kiuru        PK-35                   11,1
4.   Anton Rinnetmäki                              11,6
5.   Otto Eronen           Lintokodon Lupaus       12,0
6.   Max Aalto             Hypo                    12,0
7.   Niklas Takala                                 12,0
8.   Joel Viitaniemi       Vihtijärven Uhka        13,4


Tytöt 7 v (2012-2011) 50 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Iina Kuosmanen        FC Pyryharakat Juniors  10,4
2.   Ella Einesalo         Pyysyrjän dynamo        10,8
3.   Kerttu Taavitsainen   Vihti triathlon         10,9
4.   Verna Nevander                                10,9
5.   Laura Tallgren        Vihtijärven Uhka        11,1
6.   Charlotte Seeck                               11,3
7.   Tiina Kaitala                                 11,5
8.   Katri Rouvali         Vantaan Salamat         11,5
9.   Aada Santavuori       Mansikkamäen Juoksijat  11,9
10.  Nelli Korpiniitty                             12,4
11.  Sofia Weurlander      Haimoon Kisa            12,5
12.  Suvi Myrskylä                                 12,6
13.  Venla Saira                                   15,5
     Stella Stenberg       Vihtijärven Uhka         dns


5 v (14-13) tytöt ja pojat 40 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Anni Ketonen          Läyliäisten Luja         9,7
2.   Eelis Punkka          VJS                     10,1
3.   Niklas Heino                                  10,6
4.   Kimi Rouvali          Vihtijärven Uhka        10,7
5.   Neea Takala                                   11,4
6.   Emma Ervamaa          Topola                  11,6
7.   Katariina Kiilo       Korven Urheilijat       11,7
8.   Sohvi Harmaala                                13,0
9.   Joonatan Kangasluoma  Lintukodon Lupaus       13,4
10.  Erika Liikala                                 13,4
11.  Sanni Ilen                                    13,5
12.  Onni-Eetu Nysten      Vihtijärven Uhka        13,8
13.  Eino Kuusela          Vihtijärven vpk         14,1
14.  Saimi Talasniemi      Espoon Martat           16,4
15.  Neo Hopia             Vaijan Vipeltäjät       18,5
     Luna Hopia            Vaijan Vipeltäjät        dns

3 v (16-15) tytöt ja pojat 30 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Jimi Packalen                                  9,9
2.   Luca Paasu            Silmut                  10,2
3.   Alisa Weurlander      Haimoon Kisa            10,4
4.   Aaron Palmola                                 12,3
5.   Elmo Hyrsylä          Kalevan Viesti          13,4
6.   Valo Takala                                   13,4
7.   Oliver Ervamaa        Topola                  15,7
8.   Samu Mouhu            Vihtijärven Uhka        17,8
9.   Alexander Heinonen                            29,7
10.  Hertta Taavitsainen   Vihti triathlon         30,0
11.  Jaakko Tuominen       Team Laihue             61,1

Kenttäpelit

Saappaanheitto Miehet
Sij. Nimi                                         Tulos
1.   Tom Enqvist                                   24,38
2.   Antti Hampori                                 24,13
3.   Jorma Liikala                                 22,89


Saappaanheitto Naiset
Sij. Nimi                                         Tulos
1.   Mervi Kannisto-Kallela                        17,52
2.   Lotta Airas                                   15,74
3.   Noora Sinkkonen                               14,39
3.   Eevamari Salmi                                14,39


Saappaanheitto Pojat alle 15 v
Sij. Nimi                                         Tulos
1.   Mikko Huhta                                   21,68
2.   Valto Hokynar                                 15,94
3.   Niko Helenius                                 12,39


Saappaanheitto Tytöt alle 15 v
Sij. Nimi                                         Tulos
1.   Julia Dietz                                   14,11
2.   Jenna Maijala                                 10,36
3.   Saana Kuosmanen                                7,97


Ämpäripeli Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Heikki Hepoluhti                                150
2.   Petri Saariaho                                  120
3.   Antti Dyster                                    120


Ämpäripeli Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Eila Idman                                       60
2.   Outi Rouvali                                     60
3.   Soile Stenberg                                    0


Ämpäripeli Tytöt alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Heta Tukiainen                                   70
1.   Saana Kuosmanen                                  60
3.   Anki Huurtela                                    60


Ämpäripeli Pojat alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Veeti Järvenpää                                  90
2.   Eino Kuusela                                     40
3.   Valo Takala                                      30


Pallopeli Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Joel Nyblom                                     220
2.   Niilo Laakso                                    210
3.   Luka Mujunen                                    145


Pallopeli Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Nina Tuovinen                                   220
2.   Nina Mujunen                                    165
3.   Hannamari Dietz                                 135


Pussinheitto Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Joonas Sneck                                     30
2.   Aki Setälä                                       28
3.   Tuukka Viljanen                                  28


Pussinheitto Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Toini Vihtkari                                   26
2.   Iida Vinberg                                     24
3.   Tuire Peltonen                                   24


Pussinheitto nuoret alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Liisa Mykkänen                                   32
2.   Silja Soini                                      25
3.   Aleksi Tammio                                    24


Tikanheitto Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Valto Heikkonen                                  40
2.   Anssi Kuusela                                    39
3.   Kimmo Kontula                                    36


Tikanheitto Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Eila Idman                                       38
2.   Mervi Kannisto-Kallela                           25
3.   Suvi Dunder                                      23


Tikanheitto Nuoret alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Liisa Mykkänen                                   24
2.   Valto Hokynar                                    18
3.   Juuso Holopainen                                 16


Ilmakivääriammunta Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Henry Hampori                                    43
2.   Joona Kainsalo                                   42
3.   Aki Nybom                                        41


Ilmakivääriammunta Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Arja Rantala                                     40
2.   Sini Suodenjoki                                  34
3.   Leena Kalliomaa                                  33


Ilmakivääriammunta Nuoret alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Julia Dietz                                      24

Vauhdittomien sisähyppyjen tulokset (3.4.2018)

Vauhdittomat sisähypyt 3.4.2018 tulokset

Vihtijärven Uhka ry      Vauhdittomat sisähypyt 3.4.2018

Tytöt 7 v                Tulokset                 Pisteet
Sij.Nimi                   Pituus 3-loikkaKorkeus  Pituus 3-loikkaKorkeus Yht.  Ero
1.  Stella Stenberg            118     360      66      26      46      73  145

Tytöt 9 v                Tulokset                 Pisteet
Sij.Nimi                   Pituus 3-loikkaKorkeus  Pituus 3-loikkaKorkeus Yht.  Ero
1.  Minja Granqvist            141     389      69      49      56      82  187
2.  Aino Viitaniemi            134     353      69      42      44      82  168   19
3.  Peppi Kirjava              117     340      63      25      40      64  129   58

Pojat 9 v                Tulokset                 Pisteet
Sij.Nimi                   Pituus 3-loikkaKorkeus  Pituus 3-loikkaKorkeus Yht.  Ero
1.  Kaius Neva                 158     495      81      72     107     118  297
2.  Veeti Järvenpää            167     454      72      90      87      91  268   29
3.  Veikka Einesalo            160     424      63      76      72      64  212   85
4.  Rudolf Stenberg            122     350      63      30      43      64  137  160

Tytöt 11 v               Tulokset                 Pisteet
Sij.Nimi                   Pituus 3-loikkaKorkeus  Pituus 3-loikkaKorkeus Yht.  Ero
1.  Netta Kallio               140     404      69      48      62      82  192

Pojat 11 v               Tulokset                 Pisteet
Sij.Nimi                   Pituus 3-loikkaKorkeus  Pituus 3-loikkaKorkeus Yht.  Ero
1.  Aleksi Einesalo            205     576     103     207     149     280  636
2.  Lukas Kautonen             157     439      66      70      79      73  222  414