Vihtijärven Juhannuskisojen tulokset 20.6.2020

Vihtijärven Juhannuskisat 2020 tulokset

Vihtijärven Uhka ry                                        Vihtijärven Juhannuskisat 2020
                                                           20.6.2020


Miehet 50 3-ottelu                                         Tulokset, 3 Ottelu Miehet  Pisteet
Sij.Nro Nimi                 Seura                            100 m   Pituus    Kuula    100 m   Pituus    Kuula   Yht.    Ero
1.  331 Kim Mujunen          Vihdin Urheiluveteraanit          16,0      322     9,43       72       93      451    616


Miehet 35 3-ottelu                                         Tulokset, 3 Ottelu Miehet  Pisteet
Sij.Nro Nimi                 Seura                            100 m   Pituus    Kuula    100 m   Pituus    Kuula   Yht.    Ero
1.  359 Kimmo Rantala        EL TAHTO                          14,9      459     8,33      180      306      386    872
2.  356 Antti Liikala        Kormun kajaus                     14,7      437     8,11      193      267      373    833    -39
3.  402 Antti Nurmi          Kenraalinkulman nopeimmat         14,8      445     7,92      185      281      362    828    -44
4.  420 Matti Auvinen                                          14,1      405     7,32      278      214      326    818    -54
5.  388 Pasi Saario          Jokikunnan Urheilijat             14,4      418     7,32      238      235      326    799    -73
6.  409 Petrus Rapo          Malmin Mahti                      16,3      397     6,79       54      201      295    550   -322


Miehet yleinen 3-ottelu                                    Tulokset, 3 Ottelu Miehet  Pisteet
Sij.Nro Nimi                 Seura                            100 m   Pituus    Kuula    100 m   Pituus    Kuula   Yht.    Ero
1.  339 Jasse Vihtkari       Vihtijärven Uhka                  13,3      524     6,75      380      429      293   1102
2.  391 Harri Taavitsainen   Vihti Triathlon                   14,6      425     8,34      213      247      386    846   -256
3.  408 Jonni Vihtkari       Tehtaan Tempaus                   16,4      300     6,72       44       66      291    401   -701


Miehet 17 3-ottelu                                         Tulokset, 3 Ottelu Miehet  Pisteet
Sij.Nro Nimi                 Seura                            100 m   Pituus    Kuula    100 m   Pituus    Kuula   Yht.    Ero
1.  365 Wimme Myrskylä                                         14,0      419     6,66      290      237      287    814
2.  358 Roope Rantala        HYRI                              14,3      402     7,55      250      209      340    799    -15


Naiset yleinen 3-ottelu                                    Tulokset, 3 Ottelu Naiset  Pisteet
Sij.Nro Nimi                 Seura                            100 m   Pituus    Kuula    100 m   Pituus    Kuula   Yht.    Ero
1.  411 Arja Rantala         Malmin Mahti                      16,4      350     7,20      264      200      348    812


Naiset 17 3-ottelu                                         Tulokset, 3 Ottelu Naiset  Pisteet
Sij.Nro Nimi                 Seura                            100 m   Pituus    Kuula    100 m   Pituus    Kuula   Yht.    Ero
1.  351 Ella Liikala         Kormun kajaus                     15,5      396     5,87      371      299      263    933


Tytöt 15 v (2005-2006) 100 m
Sij.Nro Nimi                 Seura                            Tulos
1.  398 Minka Salin          Vihtijärven Uhka                  14,9
2.  351 Ella Liikala         Kormun kajaus                     15,2
3.  344 Venny Marjamaa       Pitäjänmäen Tarmo                 16,5
4.  328 Inka Eronen          Lintukodon Lupaus                 17,1


Pojat 13 v (2007-2008) 100 m
Sij.Nro Nimi                 Seura                            Tulos
1.  321 Tuomas Rouvali       Sb Vantaa                         15,8
2.  353 Eemeli Liikala       Kormun kajaus                     16,1
3.  428 Elja Lesonen         Kurra                             16,1


Tytöt 13 v (2007-2008) 100 m
Sij.Nro Nimi                 Seura                            Tulos
1.  425 Tuulia Kiuru         Helsingin Tarmo                   16,4
2.  373 Silja Soini          Team Ässät                        17,8


Pojat 11 v (2009-2010) 60 m
Sij.Nro Nimi                 Seura                            Tulos
1.  333 Hugo Mujunen         Vihdin Salisudet                  10,4
2.  340 Joel Nybom           Nahkelan tuheltajat               10,4
3.  427 Elmo Lesonen         Kurra                             11,0
4.  346 Felix Marjamaa       Pitäjänmäen Tarmo                 12,5
5.  307 Rudolf Stenberg      Vihtijärven Uhka                  14,8


Tytöt 11 v (2009-2010) 60 m
Sij.Nro Nimi                 Seura                            Tulos
1.  376 Liisa Tallgren       Vihtijärven Uhka                   9,7
2.  387 Mila Bergholm        Haimoon Kisa                      10,1
3.  406 Marie Jokinen                                          10,4
4.  316 Iida Ketonen         Läyliäisten Luja                  10,5
5.  361 Venla Myrskylä                                         11,0
6.  401 Amanda Nurmi         Kenraalinkulman nopeimmat         11,0
7.  374 Saara Tuominen       Team Ässät                        11,1
8.  357 Erin Rantala                                           11,7
9.  423 Anniina Turunen      Espoon Telinetaiturit             12,0


Pojat 9 v (2011-2012) 60 m
Sij.Nro Nimi                 Seura                            Tulos
1.  334 Luca Mujunen         Nummelan Palloseura               11,2
2.  381 Justus Söderena      Rajamäen Kehitys                  11,4
3.  396 Kaapo Liikala        Vihtijärven Uhka                  11,6
4.  424 Waltteri Kiuru       PK-35                             11,8
5.  326 Otto Eronen          Lintukodon Lupaus                 12,0
6.  390 Niklas Takala        Rajamäen Kehitys                  12,2
6.  422 Aleksi Kajosaari     Hyps                              12,2
8.  426 Jaakko Pyykkönen     LPS                               12,7
9.  341 Luka Korhonen        Korven Urheilijat                 12,9


Tytöt 9 v (2011-2012) 60 m
Sij.Nro Nimi                 Seura                            Tulos
1.  363 Martha Myrskylä                                        11,2
2.  385 Vivien Penttinen     -                                 11,5
3.  415 Pinja Paajala        Vihdin Viesti                     11,6
4.  320 Katri Rouvali        Sb Vantaa                         11,6
5.  377 Laura Tallgren       Vihtijärven Uhka                  11,9
6.  360 Suvi Myrskylä                                          12,0
6.  392 Kerttu Taavitsainen  Vihti Triathlon                   12,0
8.  306 Stella Stenberg      Vihtijärven Uhka                  13,0


Pojat 7 v (2013-2014) 60 m
Sij.Nro Nimi                 Seura                            Tulos
1.  380 Joose Söderena       Rajamäen Kehitys                  12,3
2.  386 Ossi Ketonen         Läyliäisten Luja                  12,3
3.  394 Kasper Taavitsainen  Vihti Triathlon                   12,6
4.  421 Kimi Rouvali         Vihtijärven Uhka                  12,7
5.  417 Eeli Paajala         Vihdin Viesti                     14,0
6.  322 Eino Kuusela         Vihtijärven Uhka                  14,5
7.  345 Aarre Marjamaa       Pitäjänmäen Tarmo                 16,5
8.  329 Jeemi Rantala        Suurniemen Pamaus                 18,5


Tytöt 7 v (2013-2014) 60 m
Sij.Nro Nimi                 Seura                            Tulos
1.  317 Anni Ketonen         Läyliäisten Luja                  12,2
2.  399 Moona Husula         Vihtijärven Uhka                  13,0
3.  397 Mette Husula         Vihtijärven Uhka                  13,1
4.  389 Neea Takala          Rajamäen Kehitys                  13,5
5.  410 Solja Rapo           Malmin Mahti                      13,8
6.  379 Emma Grönholm        Läyliäisten Luja                  13,9
7.  354 Erika Liikala        Kormun kajaus                     13,9
8.  342 Lina Korhonen        Korven Urheilijat                 14,5
9.  311 Katariina Kiilo      Korven Urheilijat                 15,0


5 v (15-16) tytöt ja pojat 40 m
Sij.Nro Nimi                 Seura                            Tulos
1.  367 Frida Norlamo        Tähtitornin timantit              12,3
2.  405 Saranna Honkaranta   Vihdin Viesti                     12,7
3.  313 Danny Kainulainen    Alppilan kulaus                   13,0
4.  395 Hertta Taavitsainen  Vihti Triathlon                   14,7
5.  375 Jaakko Tuominen      Team Ässät                        14,8
6.  325 Arvi Sirkkola        Tammisalon salama                 15,2
7.  330 Noomi Rantala        Suurniemen Pamaus                 15,3
8.  301 Samu Mouhu           Vihtijärven Uhka                  16,9
9.  304 Sofi Häkkinen                                          17,0
10. 302 Alexander Heinonen                                     17,5
11. 355 Eetu Liikala         Kormun kajaus                     17,6
12. 366 Aurora Norlamo       Tähtitornin timantti              35,4


3 v (17-18) tytöt ja pojat 30 m
Sij.Nro Nimi                 Seura                            Tulos
1.  414 Selja Malme          Veikkolan veikot                  13,3
2.  382 Elsa Eteläpää                                          13,8
3.  343 Leo Korhonen         Korven Urheilijat                 14,0
4.  324 Martta Kuusela       Vihtijärven Uhka                  15,2
5.  412 Viljo Simolin        Haimoon Kisa                      18,5
6.  305 Frida Stenberg       Vihtijärven Uhka                  19,3
7.  315 Fanny Kainulainen    Alppilan kulaus                   19,4
8.  400 Aatos Suotamo                                          21,6
9.  312 Vilhelmiina Kiilo    Korven Urheilijat                 24,4
10. 383 Sanna Niitynpää                                        30,8
11. 416 Niila Paajala                                          39,5



Kenttäpelit

Saappaanheitto Miehet
Sij.    Nimi                                                  Tulos
1.      Oskari Hekali                                          30,38
2.      Pertti Mörönen                                         28,33
3.      Sami Lempinen                                          27,71

Saappaanheitto Naiset
Sij.    Nimi                                                  Tulos
1.      Julia Dietz                                            18,76
2.      Petra Saikku                                           17,61
3.      Julia Laine                                            13,95

Saappaanheitto Pojat alle 15 v
Sij.    Nimi                                                  Tulos
1.      Tuomas Rouvali                                         16,73
2.      Antti Ketonen                                           9,47
3.      Lassi Ketonen                                           9,24

Pallopeli Miehet
Sij.    Nimi                                               Tulos pist.
1.      Antti Ketonen                                            210
2.      Hugo Mujunen                                             200
3.      Luka Mujunen                                             155

Pallopeli Naiset
Sij.    Nimi                                               Tulos pist.
1.      Jenni Vihtkari                                           305
2.      Nina Mujunen                                             120
3.      Marina Selenius                                          115

Pussinheitto Miehet
Sij.    Nimi                                               Tulos pist.
1.      Risto Remes                                               30
2.      Tuukka Viljanen                                           29
3.      Martti Vottonen                                           26

Pussinheitto Naiset
Sij.    Nimi                                               Tulos pist.
1.      Toini Vihtkari                                            30
2.      Inka Eronen                                               30
3.      Sara Pistool                                              28

Ilmakivääriammunta Miehet
Sij.    Nimi                                               Tulos pist.
1.      Aki Nybom                                                 40
2.      Antti Dyster                                              39
3.      Juhani Silvasti                                           38

Ilmakivääriammunta Naiset
Sij.    Nimi                                               Tulos pist.
1.      Hanna-Mari Aflatvni                                       44
2.      Arja Rantala                                              33
3.      Mia Saari                                                 32

Ilmakivääriammunta Nuoret alle 15 v
Sij.    Nimi                                               Tulos pist.
1.      Julia Dietz                                               35
2.      Elias Tiainen                                             27
3.      Aleksi Tammio                                             21

Juhannuskisat järjestetään la 20.6.2020

Juhannuskisat järjestetään normaalina ajankohtana juhannuspäivänä klo 12.30 alkaen poikkeusolojen edellyttämin muutoksin. Tämä on tarkoittanut muutoksia alueelle sisääntuloon, käsihygieniaan, maksamiseen ja ilmoittautumiseen.

Päivitämme kisasivun ohjetta ja ilmoittautumista vielä kesäkuun alussa. Varsinainen ilmoittauminen käynnistyy 8.6.

Noudatamme kilpailun järjestämisessä SUL:n antamaa ohjetta.

Lue kisasivujen ohjeistus ja ilmoittutumisen ohjeet.

Juhannuskisojen ilmoitus 2020

Juhannuskisojen alustava aikataulu

Kuntosali avattu uudelleen käyttöön 30.4.

Kuntosali on avattu uudelleen käyttöön poikkeussäännöin. Suosittelemme kuitenkin välttämään kuntosaliharjoittelua, jos sinä itse, läheisesi tai päivittäisessä kanssakäymisessä oleva henkilö kuuluu koronaepidemian kannalta riskiryhmään.

Koronatilanteen vuoksi Nummituvan kuntosalia on mahdollista käyttää vain alla olevia ohjeita noudattaen.

Nummituvan tilat on muilta osin suljettuna toistaiseksi. Tästä syystä tiloja ei siivota normaalisti ja Vihtijärven Uhkan kuntosalin käyttäjien pitää omatoimisesti huolehtia tilojen siisteydestä. Jokainen pitää huolen siitä, että hiekkaa ja likaa ei tuoda sisätiloihin.

Suurin sallittu yhtäaikainen käyttäjämäärä on 3 hlöä.

  1. Ulkojalkineet jätetään Nummituvan ulko-ovelle tuulikaappiin.
  2. Pese kädet huolellisesti saippualla ennen kuntosalille menoa.
  3. Puhdista välineet etukäteen, joita käytät, desinfiointipyyhettä käyttäen. Samaa pyyhettä voi käyttää niin kauan, kun se on kostea.
  4. Suosittelemme ottamaan mukaan oman salipyyhkeen ylimääräisen hien ja kosteuden pyyhintään.
  5. Pese käden huolellisesti kuntosalilla käynnin jälkeen.

Noudatetaan muilta osin edelleen voimassaolevia kuntosalin sääntöjä ja käyttöaikoja.

Koronaviruksen aiheuttamat muutokset liikuntaryhmiin

Koronavirusepidemian vuoksi liikuntaryhmät on laitettu tauolle.

Liikuntakerhoa ei pidetä 17.3. eikä tämän jälkeen toistaiseksi, kunnes tilanne sen sallii.

Lentopalloharjoituksia Röykän koululla ei pidetä  22.3. eikä tämän jälkeen toistaiseksi, kunnes tilanne sen sallii.

Kuntosali on toistaiseksi käytettävissä, mutta jokainen harjoittelee omalla vastuullaan ja pitää huolta kuntosalin siisteydestä. Sairaana tai vähäisiäkään hengitystieoireita kokeva henkilö ei saa mennä kuntosalille. Kuntosaliharjoittelusta ei saa aiheutua sallitujen ryhmämäärien ylityksiä.

Jouluhenkinen ulkoilmatapahtuma Nummituvalla to 5.12.

Uhka järjestää reilun tunnin mittaisen jouluhenkisen ulkoilmatapahtuman Nummituvalla to 5.12. klo 18.
Kaikki kilpailuissa, liikuntakerhossa, talkoissa ja toiminnassa mukana olleet ovat perheineen tervetulleita.
Tarjolla mm. joulumakkaraa, -olutta ja -glögiä pienen ohjelman kera.

Tapahtumassa jaetaan syksyn kilpailujen mitalistit sekä valitaan “Vuoden Uhkalainen” palkinnon saaja.

Jotta suunnilleen osaamme varautua tarjoilun osalta, niin laitatko Jukalle viestiä p. 0400802369 osallistujamäärästä.

Vihtijärven Uhkan syyskokous ke 27.11.2019

Vihtijärven Uhka ry sääntömääräinen syyskokous ke 27.11.2019 klo 18.30 Nummituvan kokoushuoneessa (sisäänkäynti kokoustilan ulko-oven kautta).

Käsiteltävänä mm.

  • toimintasuunnitelma 2020
  • talousarvio 2020
  • puheenjohtajan valinta vuodelle 2020
  • hallitusjäsenten valinta vuosille 2020-2021.

Tervetuloa!
Vihtijärven Uhka ry:n hallitus

Vihtijärvihölkkä juostiin hyvässä säässä

Sunnuntaina 29.9. 51. kerran juostuun Vihtijärvihölkkään lähti tänä vuonna 61 juoksijaa. Aamupäivän vesisateet karkoittivat viime hetken kisaan lähtijät, vaikka sää ehti parantua pilvipoudaksi lähtöhetkeen mennessä. Loppujen lopuksi juoksun kannalta sää oli mitä mainioin. Tänä vuonna puolimaratonin matkalle lähti kohtuullinen osallistujajoukko, yhteensä 14 kilpailijaa, 9 miestä ja 5 naista.

Miesten puolimaratonilla Pekka Uusipaikka piti kovinta kyytiä saaden loppuajaksi 1.31.56 ja jätti lopussa Ivan Kalasnikovin taakseen 47 sekunnin erolla. Tero Paasu sijoittui kolmanneksi ajalla 1.39.18. Naisten puolimaratonilla selvään voittoon juoksi Kerkkoon Urheilijoiden Seija Nurmi ajalla 1.40.57. Eroa toiseksi tulleeseen Karin Korveen syntyi reilu 3,5 minuuttia tuloksen ollessa 1.44.25. Alexandra Kral otti pronssia ajalla 1.45.28.

Miesten yleisessä sarjassa matkana oli 12.6 km, jossa Karkkilan Poikien Jukka Salo voitti kisan selvästi ajalla 44.17. Toiseksi juoksi Kylmäkosken Veikkojen Riku-Antti Naskali ajalla 47.07. Rasmus Uusipaikka otti kolmannen sijan ajalla 1.02.56.

Naisten yleisessä sarjassa matkana oli 6,8 km, jossa voiton otti Vihdin Viestin Donna Laukka ajalla 34.01.

Pojat 15 sarjassa Wimme Myrskylä otti voiton 6,8 km matkalla ajalla 29.31. Juoksu palkittiin lisäksi 15-17 vuotiaiden kiertopalkinnolla. 9-13 vuotiaiden kiertopalkinnon otti Anton Palomäki, joka voitti P13 sarjan 2 km ajalla 8.49.

Tulokset

Kuvagalleria tapahtumasta Kuvat: Asko Ojanne ja Jukka Vihtkari