Jouluhenkinen ulkoilmatapahtuma Nummituvalla to 5.12.

Uhka järjestää reilun tunnin mittaisen jouluhenkisen ulkoilmatapahtuman Nummituvalla to 5.12. klo 18.
Kaikki kilpailuissa, liikuntakerhossa, talkoissa ja toiminnassa mukana olleet ovat perheineen tervetulleita.
Tarjolla mm. joulumakkaraa, -olutta ja -glögiä pienen ohjelman kera.

Tapahtumassa jaetaan syksyn kilpailujen mitalistit sekä valitaan “Vuoden Uhkalainen” palkinnon saaja.

Jotta suunnilleen osaamme varautua tarjoilun osalta, niin laitatko Jukalle viestiä p. 0400802369 osallistujamäärästä.

Vihtijärven Uhkan syyskokous ke 27.11.2019

Vihtijärven Uhka ry sääntömääräinen syyskokous ke 27.11.2019 klo 18.30 Nummituvan kokoushuoneessa (sisäänkäynti kokoustilan ulko-oven kautta).

Käsiteltävänä mm.

  • toimintasuunnitelma 2020
  • talousarvio 2020
  • puheenjohtajan valinta vuodelle 2020
  • hallitusjäsenten valinta vuosille 2020-2021.

Tervetuloa!
Vihtijärven Uhka ry:n hallitus

Vihtijärvihölkkä juostiin hyvässä säässä

Sunnuntaina 29.9. 51. kerran juostuun Vihtijärvihölkkään lähti tänä vuonna 61 juoksijaa. Aamupäivän vesisateet karkoittivat viime hetken kisaan lähtijät, vaikka sää ehti parantua pilvipoudaksi lähtöhetkeen mennessä. Loppujen lopuksi juoksun kannalta sää oli mitä mainioin. Tänä vuonna puolimaratonin matkalle lähti kohtuullinen osallistujajoukko, yhteensä 14 kilpailijaa, 9 miestä ja 5 naista.

Miesten puolimaratonilla Pekka Uusipaikka piti kovinta kyytiä saaden loppuajaksi 1.31.56 ja jätti lopussa Ivan Kalasnikovin taakseen 47 sekunnin erolla. Tero Paasu sijoittui kolmanneksi ajalla 1.39.18. Naisten puolimaratonilla selvään voittoon juoksi Kerkkoon Urheilijoiden Seija Nurmi ajalla 1.40.57. Eroa toiseksi tulleeseen Karin Korveen syntyi reilu 3,5 minuuttia tuloksen ollessa 1.44.25. Alexandra Kral otti pronssia ajalla 1.45.28.

Miesten yleisessä sarjassa matkana oli 12.6 km, jossa Karkkilan Poikien Jukka Salo voitti kisan selvästi ajalla 44.17. Toiseksi juoksi Kylmäkosken Veikkojen Riku-Antti Naskali ajalla 47.07. Rasmus Uusipaikka otti kolmannen sijan ajalla 1.02.56.

Naisten yleisessä sarjassa matkana oli 6,8 km, jossa voiton otti Vihdin Viestin Donna Laukka ajalla 34.01.

Pojat 15 sarjassa Wimme Myrskylä otti voiton 6,8 km matkalla ajalla 29.31. Juoksu palkittiin lisäksi 15-17 vuotiaiden kiertopalkinnolla. 9-13 vuotiaiden kiertopalkinnon otti Anton Palomäki, joka voitti P13 sarjan 2 km ajalla 8.49.

Tulokset

Kuvagalleria tapahtumasta Kuvat: Asko Ojanne ja Jukka Vihtkari

51. Vihtijärvihölkän tulokset 29.9.2019

51. Vihtijärvihölkkä tulokset

Vihtijärven Uhka ry                                          51. Vihtijärvihölkkä
                                                             29.9.2019


Tytöt 9 (10-11), 2 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   340 Kielo Salo             Karkkilan Pojat                  10.29
2.   320 Beea Lehtovuori        Länsi-Uudenmaan Urheilijat       11.06  + 00.37
3.   313 Martta Myrskylä                                         12.00  + 01.31
4.   310 Venla Myrskylä                                          12.16  + 01.47
5.   309 Suvi Myrskylä                                           14.21  + 03.52


Tytöt 11 (08-09), 2 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   302 Angelina Kuusijärvi    Kirkkonummen Liikuntakeskus      09.37


Tytöt 13 (06-07), 2 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   341 Aili Savolainen        Nukarin Haka                     11.02


Pojat 11 (08-09), 2 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   335 Aaron Forsman          Vihdin Viesti                    09.44
2.   311 Sampo Myrskylä                                          10.51  + 01.07


Pojat 13 (06-07), 2 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   301 Anton Palomäki         Nummelan Tarmo                   08.49


Puolimaraton, Naiset
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   410 Seija Nurmi            Kerkkoon Urheilijat            1.40.57
2.   411 Karin Korve                                           1.44.25  + 03.28
3.   425 Alexandra Kral                                        1.45.28  + 04.31
4.   406 Sanni Helander         Nummelan Tarmo                 1.46.06  + 05.09
5.   402 Annika Augustin                                       1.54.58  + 14.01


Puolimaraton, Miehet
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   417 Pekka Uusipaikka                                      1.31.56
2.   414 Ivan Kalashnikov                                      1.32.43  + 00.47
3.   409 Tero Paasu                                            1.39.18  + 07.22
4.   401 Jarkko Kuusjärvi                                      1.39.52  + 07.56
5.   412 Arto Lähdesmäki                                       1.42.55  + 10.59
6.   427 Pekka Valkeapää        Vihdin Urheiluveteraanit       1.45.13  + 13.17
7.   424 Jesse Jyläs                                           1.45.55  + 13.59
8.   421 Jarkko Björn                                          1.48.16  + 16.20
9.   400 Harri Isoherranen                                     1.50.18  + 18.22


Tytöt 15, 6.8 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   304 Phoebe Kuusijärvi      Kirkkonummen Liikuntakeskus      36.14


Naiset Yleinen, 6.8 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   333 Donna Laukka           Vihdin Viesti                    34.01


Naiset 35, 6.8 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   321 Sara Lehtovuori        Länsi-Uudenmaan Urheilijat       32.52
2.   315 Minerva Viirto                                          35.48  + 02.56
3.   343 Elis Hannikainen                                        38.33  + 05.41
4.   306 Mari Pehkonen-Paasu                                     39.25  + 06.33


Naiset 45, 6.8 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   316 Riitta Vuolteenaho     Vihtijärven Uhka/ViVi            30.16
2.   330 Minna-Maija Kemppi     Vihdin Viesti                    34.31  + 04.15
3.   326 Elina Leskinen                                          37.22  + 07.06


Pojat 15, 6.8 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   312 Wimme Myrskylä                                          29.31


Miehet 17, 6.8 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   314 Ville Kuvaja                                            32.22


Miehet 45, 6.8 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   322 Jouko Riihonen         Vantaa                           31.15


Miehet 55, 6.8 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   317 Ismo Lampinen          Rekolan raikas                   26.18
2.   331 Eero Laukka            Nummela                          28.57  + 02.39
3.   329 Pekka Kemppi           Vihdin Viesti                    29.54  + 03.36
4.   339 Peter Ståhl            IF Sibbo Vargarna                31.49  + 05.31
5.   345 Olli Sjö               Olkkalan Kiri/ViVi               31.58  + 05.40
6.   342 Jorma Hannikainen      Vihdin Urheiluveteraanit         32.44  + 06.26


Miehet 65, 6.8 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   319 Lauri Koivuranta       Joken Talli                      30.05
2.   308 Ilpo Iso-Peura         Kankaanpään Urheilijat           30.12  + 00.07
3.   324 Tenho Lauri                                             38.56  + 08.51
4.   344 Timo Peltomaa          Karjaan Ura                      39.20  + 09.15
5.   318 Raimo Rennicke                                          43.25  + 13.20


Miehet Yleinen, 12.6 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   423 Jukka Salo             Karkkilan Pojat                  44.17
2.   405 Riku-Antti Naskali     Kylmäkosken Veikot               47.07  + 02.50
3.   416 Rasmus Uusipaikka                                     1.02.56  + 18.39


Miehet 35, 12.6 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   422 Tommi Pekkanen         Kirkkonummi                      51.06
2.   428 Jani Saarinen          Veikkola                         54.51  + 03.45
3.   426 Toni Illaru            Vihdin Viesti                    55.54  + 04.48
4.   408 Pasi Moisander         Olkkalan Kiri                  1.01.29  + 10.23
Kilpailun ulkopuolella
     420 Nina Sarnesto                                           56.20  + 05.14


Kuntosarja 6.8 km
Sij. Nro Nimi                   Seura                             Aika      Ero
1.   346 Jukka Myrskylä                                          30.40
2.   305 Juha Kallunki          Sallan Karhut                    31.03  + 00.23
3.   307 Jari Paasu                                              39.26  + 08.46
4.   325 Anneli Vuorinen        Lohja                            41.48  + 11.08
5.   334 Soini Virtanen         Nummela                          46.46  + 16.06
6.   328 Pertti Helin                                          1.10.49  + 40.09

Kiertopalkinnot
9-13 vuotiaat: Anton Palomäki, Nummelan Tarmo
15-17 vuotiaat: Wimme Myrskylä

Moniottelujen tulokset 3.9.2019

Vihtijärven Uhka ry      Moniottelut 3.9.2019



Tytöt 7 v                3-ottelu                        Pisteet
Sij.Nimi                      40 m    Pituus     Pallo      40 m    Pituus     Pallo     Pist.    Ero
1.  Ella Einesalo              9,1        257    14,20         44        85        53       182      0
2.  Viivi Saari               10,5        165     7,43         16        22        14        52    130


Pojat 9 v                3-ottelu                        Pisteet
Sij.Nimi                      60 m    Pituus Kuula 2kg      60 m    Pituus     Kuula     Pist.
1.  Veikka Einesalo           11,7        254     3,25         92        82       112       286


Pojat 11 v               3-ottelu                        Pisteet
Sij.Nimi                      60 m    Pituus Kuula 2.5      60 m    Pituus     Kuula     Pist.
1.  Veeti Järvenpää           11,8        293     6,01         88       121       250       459

Vihtijärven Uhkan moniottelut Nummituvalla 3.9.

Vihtijärven Uhkan moniottelut ti 3.9. klo 18 Nummituvan kentällä.
Ilmoittautuminen paikan päällä.

Sarjat ja lajit:
T 7 3-ottelu, 40 m pituus pallo
P 7 3-ottelu, 40 m pituus pallo
T 9 3-ottelu, 60 m pituus kuula
P 9 3-ottelu, 60 m pituus kuula
T 11 3-ottelu, 60 m pituus kuula
P 11 3-ottelu, 60 m pituus kuula
T 13 4-ottelu, 60 m pituus korkeus kuula
P 13 4-ottelu, 60 m pituus korkeus kuula
T 15 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
P 15 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
T 17 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
P 17 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
T 19 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
P 19 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
M Yl 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
N Yl 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula