Vihtijärven Uhkan maastojuoksujen tulokset 23.5.2017

Maastojuoksujen tulokset 23.5.2017

Vihtijärven Uhka ry        Maastojuoksut 23.5.2017
Tulokset


Pojat 7 v                     0,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika         Ero
1.   Veikka Einesalo          02:24,0
2.   Rudolf Stenberg          03:11,0   + 00:47,0

Pojat 9 v                     1,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika         Ero
1.   Veeti Järvenpää          09:08,0
2.   Lukas Kautonen           09:25,0   + 00:17,0

Pojat 11 v                    1,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika
1.   Aleksi Einesalo          09:06,0

Tytöt 15 v                    1,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika
1.   Janna Vihtkari           07:45,0

Miehet 19 v                   1,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika
1.   Jasse Vihtkari           05:34,0

Naiset Yleinen                1,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika
1.   Sanna Rajala             06:17,0

Miehet Yleinen                1,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika
1.   Jukka Vihtkari           06:01,0

Vauhdittomien sisähyppykilpailujen tulokset

Vauhdittomat sisahypyt 21.3.2017

Vihtijärven Uhka ry     Vauhdittomat sisähypyt 21.3.2017


Pojat 7 v               Tulokset                 Pisteet
Sij. Nimi                Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht. Ero
1.   Veikka Einesalo         128      394      60      36       58      55 149
2.   Rudolf Stenberg         119      330       0      27       36       0  63   86

Pojat 9 v               Tulokset                 Pisteet
Sij. Nimi                Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht. Ero
1.   Jooa Liukkonen          180      431      78     116       75     109 300
2.   Lukas Kautonen          155      424      75      66       72     100 238   62
3.   Veeti Järvenpää         163      452      63      82       86      64 232   68

Tytöt 11 v              Tulokset                 Pisteet
Sij. Nimi                Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht. Ero
1.   Joanna Liukkonen        152      428      87      60       74     136 270

Pojat 11 v              Tulokset                 Pisteet
Sij. Nimi                Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht. Ero
1.   Aleksi Einesalo         191      540      93     138      130     154 422
2.   Miro Lappalainen        189      452      84     134       86     127 347   75
3.   Matias Kautonen         162      472      72      80       96      91 267  155

48. Vihtijärvihölkkä tulokset

48. Vihtijarviholkka tulokset 16.10.2016

Vihdin Viesti/Vihtijärven Uhka ry                                 48. Vihtijärvihölkkä
                                                                  16.10.2016

Tytöt 9 (07-08), 2 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  334 Ronja Sundström          Karkkilan Pojat                     0:09:31
2.  333 Wiona Nokio              Karkkilan Pojat                     0:10:03  + 00:32
3.  337 Martta Huppunen          Iitin Pyrintö                       0:10:30  + 00:59
4.  310 Jenni Holopainen         Vihtijärven Uhka/ViVi               0:11:01  + 01:30
5.  381 Kielo Salo               Karkkilan Pojat                     0:13:31  + 04:00
6.  369 Vilja Salonen            Olkkalan Kiri/ViVi                  0:17:01  + 07:30


Tytöt 11 (05-06), 2 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  363 Marianne Salmi           Mäntsälän Urheilijat                0:08:12
2.  340 Ea Vuori                 Mäntsälän Urheilijat                0:08:15  + 00:03
3.  338 Saara Huppunen           Iitin Pyrintö                       0:09:29  + 01:17
4.  339 Wilma Nokio              Karkkilan Jalkapalloseura KJS       0:10:01  + 01:49
5.  374 Mimmi Ruuskanen          Vihtijärven Uhka/ViVi               0:10:04  + 01:52
6.  341 Aili Savolainen          Nukarin Haka                        0:11:59  + 03:47


Tytöt 13 (03-04), 2 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  335 Janna Vihtkari           Vihtijärven Uhka/ViVi               0:10:00
2.  375 Emma Ruuskanen           Vihtijärven Uhka/ViVi               0:10:02  + 00:02


Pojat 9 (07-08), 2 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  365 Melvin Sandberg          ÅIFK friidrott                      0:09:20


Pojat 11 (05-06), 2 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  307 Juuso Holopainen         Vihtijärven Uhka/ViVi               0:08:28
2.  324 William Forstén          Esbo IF                             0:08:28
3.  370 Ilmari Salonen           Olkkalan Kiri/ViVi                  0:09:18  + 00:50
dns.301 Tero Korpi               KU-58                                  dns


Pojat 13 (03-04), 2 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  302 Akseli Stark             Vihdin Viesti                       0:07:25


Puolimaraton, Naiset
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  417 Kati Oikarinen           Runner's Club                       1:37:48
2.  420 Sanni Liljeström                                             1:56:17  + 18:29
3.  422 Merja Tuukkanen                                              1:56:18  + 18:30


Puolimaraton, Miehet
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  401 Toni Davidsson           Länsi-Uudenmaan Urheilijat          1:23:32
2.  418 Jani Saarinen            Veikkola                            1:34:21  + 10:49
3.  409 Markku Liekkola          Elimäen vauhti                      1:35:10  + 11:38
4.  410 Erno Paalanen            Huhmari Vikings                     1:45:37  + 22:05
5.  411 Jarkko Björn             Vikings                             1:45:37  + 22:05
6.  421 Pekko Paalanen           Huhmari Vikings                     1:56:16  + 32:44
7.  402 Arto Hollender           Kaisaniemen Itä-Saksa ja HKI        1:58:10  + 34:38


Tytöt 15, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  345 Donna Laukka             Vihdin Viesti                       0:30:28
2.  359 Iina Pukkila             Vihdin Viesti                       0:30:34  + 00:06
3.  360 Aada Pukkila             Vihdin Viesti                       0:34:21  + 03:53


Naiset Yleinen, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  354 Janna Hautala            Lahden Ahkera                       0:28:18
2.  325 Jenni Tervonen                                               0:45:52  + 17:34
3.  379 Pirkko Timonen           Vihtijärven Uhka/ViVi               0:51:57  + 23:39
4.  415 Stefanie Paasu                                               1:03:49  + 35:31


Naiset 35, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  362 Eila Pakkanen            ViKe/ L-V Svk                       0:29:08
2.  356 Anne Ruoho                                                   0:35:13  + 06:05
3.  357 Birgitta Saarinen                                            0:35:21  + 06:13
4.  414 Mervi Hietanen                                               1:03:49  + 34:41


Naiset 45, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  321 Sari Koivu               Liedon Luja                         0:29:55
2.  377 Tiina Kauppila                                               0:32:47  + 02:52
3.  322 Kirsi Niemi              VSVU                                0:33:58  + 04:03
4.  352 Minna-Maija Kemppi       Hyvinkää                            0:34:36  + 04:41
5.  342 Saila Savolainen         Nukarin Haka                        0:53:26  + 23:31


Pojat 15, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  355 Walte Hautala            Lahden Ahkera                       0:25:44
2.  312 Taavi Nyström            Hämeenlinnan Tarmo                  0:27:51  + 02:07
3.  318 Ville Savolainen         Länsi-Uudenmaan Urheilijat          0:28:10  + 02:26
4.  320 Konsta Toivomäki         RaKe                                0:32:44  + 07:00
5.  331 Tuomas Viljanen          Vihtijärven Uhka/ViVi               0:34:40  + 08:56


Miehet 17, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  353 Wilho Hautala            Lahden ahkera                       0:23:39


Miehet 45, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  319 Mika Savolainen          Länsi-Uudenmaan Urheilijat          0:26:40
2.  323 Vesa Lensu               Pakilan Visa                        0:26:43  + 00:03
3.  351 Mikael Krantz                                                0:27:55  + 01:15
4.  364 Anders Kullström         Liljendal                           0:28:43  + 02:03
5.  366 Petteri Häkkänen         Olkkalan Kiri/ViVi                  0:35:02  + 08:22

Miehet 55, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  311 Eero Lehtinen            Joken Talli                         0:26:50
2.  361 Esko Suomalainen         Lapinjärvi                          0:26:53  + 00:03
3.  315 Heino Aalto              Hollola                             0:27:23  + 00:33
4.  344 Eero Laukka              Vihdin Viesti                       0:27:48  + 00:58
5.  306 Jari Lindholm            Mäntsälän Urheilijat                0:29:08  + 02:18
6.  348 Teppo Jyrkkiö            Espoo                               0:31:05  + 04:15
7.  373 Olli Sjö                 Olkkalan Kiri/ViVi                  0:31:45  + 04:55
8.  343 Peter Ståhl              IF Sibbo Vargarna                   0:32:09  + 05:19


Miehet 60, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  308 Ilpo Iso-Peura           Kankaanpään Urheilijat              0:30:27
2.  326 Keijo Lamminpää          NO-SU Nousiaisten susi              0:31:14  + 00:47
3.  332 Kurt Bussman                                                 0:33:49  + 03:22
4.  368 Timo Peltomaa            Karjaan Ura                         0:35:56  + 05:29


Miehet 65, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  304 Raimo Hartonen           Sporttiveteraanit                   0:29:20
2.  305 Lauri Ollitervo          Old horse                           0:30:05  + 00:45
3.  346 Raimo Niemi              Sporttiveteraanit                   0:30:19  + 00:59
4.  317 Erkki Korhonen           Lohja                               0:33:05  + 03:45
5.  350 Eino Lång                HSU                                 0:33:20  + 04:00
6.  358 Kaj Söderholm            Sjundeo                             0:34:42  + 05:22
7.  349 Martin Löfström                                              0:35:29  + 06:09
8.  327 Raimo Rennicke           Hyvinkää                            0:36:14  + 06:54
9.  309 Eero Kivistö             Lahti                               0:36:17  + 06:57
10. 303 Jorma Sipilä             Elimäen vauhti                      0:39:45  + 10:25


Miehet Yleinen, 12.6 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  424 Tuomo Salonen            Runner's High Oy                    0:42:07
2.  380 Jukka Salo               KU-58                               0:43:54  + 01:47
3.  423 Jani Nurmentaus                                              1:48:13+ 1:06:06


Miehet 35, 12.6 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  416 Teemu Huppunen           Iitin Pyrintö                       0:44:46
2.  412 Tero Paasu                                                   0:56:03  + 11:17
3.  313 Anders Berghäll          Lohjan Purjehtijat                  1:04:21  + 19:35
4.  408 Pekka Liekkola           Lahden Ahkera                       1:07:12  + 22:26
Kilpailun ulkopuolella:
    314 Sara Lehtovuori          Länsi-Uudenmaan Urheilijat          0:57:40  + 12:54


Kuntosarja 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  367 Mika Häkkänen            Olkkalan Kiri/ViVi                  0:30:54
2.  336 Jasse Vihtkari           Vihtijärven Uhka/ViVi               0:34:30  + 03:36
3.  376 Markku Juopperi          Sporttiveteraanit                   0:34:57  + 04:03
4.  372 Emmi Tikkala                                                 0:37:44  + 06:50
5.  371 Janne Vevakare           Vihdin Viesti                       0:37:45  + 06:51
6.  378 Jouni Kock               Espoo                               0:39:53  + 08:59
7.  329 Liisa Arbelius           Turenki                             0:42:13  + 11:19
8.  328 Pauli Arbelius           Turenki                             0:43:22  + 12:28
9.  316 Aki Lyytikäinen                                              0:45:33  + 14:39
10. 330 Pia Hägglund-Viljanen    Vihtijärven Uhka/ViVi               0:49:12  + 18:18


Kiertopalkinnot:
Nuoret 9 - 13 vuotiaat: Akseli Stark, Vihdin Viesti
Nuoret 15 - 17 vuotiaat: Wilho Hautala, Lahden Ahkera

Osallistujamäärä: 97
Järjestelyt:   Vihdin Viesti / Vihtijärven Uhka
Yhteystiedot:  Jukka Vihtkari, Ylimmäistentie 1014, 03790 VIHTIJÄRVI, p. 0400 802 369

Ratajuoksujen tulokset 6.9.2016

Ratajuoksut 6.9.2016

Vihtijärven Uhka ry      Ratajuoksut 6.9.2016


                         Tulokset
Pojat 7 v (08-09)
Sij.Nimi                    300 m      Ero
1.  Veikka Einesalo        01.36,2    + 0,0
2.  Rudolf Stenberg        02.10,7   + 34,5


Pojat 9 v
Sij.Nimi                    300 m      Ero
1.  Aleksi Einesalo        01.11,5    + 0,0
2.  Matias Kautonen        01.13,9    + 2,4
3.  Veeti Järvenpää        01.18,7    + 7,2
4.  Lukas Kautonen         01.20,2    + 8,7
5.  Jooa Liukkonen         01.29,0   + 17,5
6.  Chris Schumann         01.33,3   + 21,8

Tytöt 15 v
Sij.Nimi                    600 m      Ero
1.  Varpu Virmavirta       02.29,9    + 0,0

Vihtijärven Uhkan moniottelut 30.8.2016 tulokset

Moniottelut tulokset 30.8.2016

Vihtijärven Uhka ry Moniottelut 30.8.2016




Pojat 7 v (09-10)   Tulokset 3-ottelu          Pisteet
Sij.Nimi                40 m  Pituus     Pallo    40 m Pituus  Pallo Pist.   Ero
1.  Lukas Kautonen       8,7      207    19,97       58     46     93  197      0
2.  Veeti Järvenpää      8,7      218    16,52       58     53     68  179     18
3.  Veikka Einesalo     10,0      175     5,67       23     27      6   56    141
4.  Rudolf Stenberg     12,3      157     6,30        1     18      9   28    169


Pojat 9 v (07-08)   Tulokset 3-ottelu          Pisteet
Sij.Nimi                60 m  Pituus Kuula 2kg    60 m Pituus  Kuula Pist.   Ero
1.  Aleksi Einesalo     10,7      301     4,87      144    130    191  465      0
2.  Jooa Liukkonen      12,4      234     5,09       67     65    202  334    131
3.  Matias Kautonen     11,9      191     4,24       84     36    159  279    186


Tytöt 11 v (05-06)  Tulokset 3-ottelu          Pisteet
Sij.Nimi                60 m  Pituus Kuula 2kg    60 m Pituus  Kuula Pist.   Ero
1.  Joanna Liukkonen    12,3      173     5,97       70     26    248  344      0


Pojat 11 v (05-06)  Tulokset 3-ottelu          Pisteet
Sij.Nimi                60 m  Pituus Kuula 2.5    60 m Pituus  Kuula Pist.   Ero
1.  Miro Lappalainen    10,4      312     4,98      166    142    196  504      0
2.  Joona Järvenpää     11,3      281     5,33      110    108    214  432     72


Tytöt 13 v (03-04)  Tulokset 4-ottelu                  Pisteet
Sij.Nimi               100 m  Pituus Kuula 2.5 Korkeus  100 m Pituus KuulaKorkeusPist. Ero
1.  Janna Vihtkari      16,6      354     4,62     105     155    198  178    154   685   0


Tytöt 15 v (01-02)  Tulokset 4-ottelu                  Pisteet
Sij.Nimi               100 m  Pituus Kuula 3.0 Korkeus  100 m Pituus KuulaKorkeusPist. Ero
1.  Varpu Virmavirta    16,2      365     6,64     125     174    214  283    265   936   0
2.  Vilma Leivo         15,4      376     5,74     110     222    231  235    179   867  69

Vihtijärven Juhannuskisat 25.6.2016

Juhannuskisat 25.6.2016 tulokset

Vihtijärven Uhka ry                                          Vihtijärven Juhannuskisat 2016
                                                              25.6.2016
 
 
 Miehet 60 3-ottelu                                           Tulokset            Pisteet
 Sij.Nro Nimi                   Seura                          100 m Pituus Kuula 100 m Pituus Kuula Yht.  Ero
 1.  134 Jorma Liikala          Maakyla                         16,5    377 11,27    43    170   562  775
 
 
 Miehet 35 3-ottelu                                           Tulokset            Pisteet
 Sij.Nro Nimi                   Seura                          100 m Pituus Kuula 100 m Pituus Kuula Yht.  Ero
 1.  98  Kimmo Rantala          Hypo-koris                      14,3    461  8,82   248    310   415  973
 2.  137 Mika Tallgren          Grips                           15,3    399  8,57   133    204   400  737 -236
 
 
 Miehet yleinen 3-ottelu                                      Tulokset            Pisteet
 Sij.Nro Nimi                   Seura                          100 m Pituus Kuula 100 m Pituus Kuula Yht.  Ero
 1.  118 Tuomas Jaro            Ylimmäisten torpedot            13,6    497  8,08   347    377   371 1095
 2.  62  Mauno Havukorpi        Jokikunnan urheilijat           12,6    443  6,53   508    278   280 1066  -29
 3.  145 Jarkko Mäntynen        Läyliäisten Luja                15,0    396  9,94   165    199   482  846 -249
 4.  110 Tero Tuominen                                          15,1    415  7,82   157    230   356  743 -352
 5.  106 Antti Alavuotunki      Vallilan kulta                  16,4    423  7,95    47    244   363  654 -441
 
 
 Miehet 19 3-ottelu                                           Tulokset            Pisteet
 Sij.Nro Nimi                   Seura                          100 m Pituus Kuula 100 m Pituus Kuula Yht.  Ero
 1.  27  Jasse Vihtkari         Vihtijärven Uhka                12,5    447  7,92   525    285   362 1172
 2.  120 Juhana Hurskainen                                      15,4      0  7,50   124      0   337  461 -711
 
 
 Naiset yleinen 3-ottelu                                      Tulokset            Pisteet
 Sij.Nro Nimi                   Seura                          100 m Pituus Kuula 100 m Pituus Kuula Yht.  Ero
 1.  28  Vilma Leivo            Vihtijärven Uhka                14,7    390  5,33   476    285   229  990
 2.  104 Arja Rantala           Malmin Mahti                    16,3    357  7,47   269    214   365  848 -142
 3.  97  Varpu Virmavirta       Vihtijärven Uhka                15,8    367  5,68   327    235   251  813 -177
 4.  119 Nea Simovaara          Ylimmäisten torpedot            16,8    348  6,88   220    196   327  743 -247
 5.  64  Matilda Havukorpi      Jokikunnan urheilijat           15,7    322  4,61   340    146   184  670 -320
 6.  65  Magda Havukorpi        Jokikunnan urheilijat           16,2    310  3,66   278    124   125  527 -463
 7.  103 Kaarna Rantala         Malmin Mahti                    17,4    325  4,33   167    151   167  485 -505
 8.  136 Anna Tallgren          Vihtijärven Uhka                17,9    295  5,50   124     99   240  463 -527
 9.  139 Janita Järvinen        Ylimmäisten torpedot            19,9    280  5,62    13     75   247  335 -655
 10. 66  Elli Suominen          Jokikunnan urheilijat           20,4    237  3,19     3     19    97  119 -871
 
 
 Miehet 45 100 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  32  Markku Malvela         Vihdin Salisudet M40            14,3
 
 
 Miehet 35 100 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  36  Arto Kallioinen        Hyvinkää                        30,0
 
 
 Miehet yleinen 100 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  146 Tom Sagiv                                              12,9
 2.  120 Juhana Hurskainen                                      15,0
 
 
 Naiset 50 100 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  117 Sharon Sagiv                                           22,4
 
 
 Naiset 35 100 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  144 Tiina Tulento-Itzkovitz                                16,9
 
 
 Naiset yleinen 100 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  7   Milla Turpiainen       Hyvinkään rasti                 17,8
 
 
 Pojat 15 v (02-01) 100 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  75  Niklas Saarinen        Heinolan NMKY                   14,6
 
 
 Tytöt 15 v (02-01) 100 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  131 Heli Petrell           HSU                             14,0
 2.  28  Vilma Leivo            Vihtijärven Uhka                14,9
 
 
 Pojat 13 v (04-03) 100 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  116 Ron Berlinski                                          16,0
 2.  115 Liam Sagiv                                             16,3
 3.  99  Roope Rantala          Hyvinkään Jää-Ahmat             16,7
 4.  23  Leon Dalgleish                                         20,7
 
 
 Tytöt 13 v (04-03) 100 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  26  Janna Vihtkari         Vihtijärven Uhka                15,7
 2.  33  Taika Malvela          Vihdin Viesti                   16,3
 3.  12  Julia Dietz            Sääksin siskot                  16,5
 4.  4   Mary Kautonen          Vihtijärven Uhka                17,1
 5.  25  Nikole Schumann        Vihtijärven Uhka                17,6
 6.  24  Elsa Pullinen          Vihtijärven Uhka                17,6
 
 
 Pojat 11 v (06-05) 100 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  114 Noam Itzkovitz         Eps                             17,0
 2.  31  Sisu Malvela           Vihdin Viesti                   17,1
 3.  82  Joona Järvenpää        Vihtijärven Uhka                17,8
 4.  55  Niko Helenius                                          17,9
 5.  135 Leo Nyström                                            18,6
 6.  86  Venni Palonen          Vihtijärven Uhka                24,9
 
 
 Tytöt 11 v (06-05) 100 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  70  Paris Palonen          Vihtijärven Uhka                16,9
 2.  76  Ella Liikala           Kormu                           16,9
 3.  56  Vilma Helenius                                         17,2
 4.  43  Mimmi Ruuskanen        Vihtijärven Uhka                17,2
 5.  127 Minka Salin            Vihtijärven Uhka                17,7
 6.  18  Inka Eronen            Lintukodon lupaus               18,3
 7.  101 Ilona Hulkko           Vihtijärven Uhka                18,9
 8.  5   Vilma Salonen          Tampereen Pyrintö               19,2
 9.  22  Lyydia Dalgleish                                       20,3
 10. 107 Pihla Sierla           Malmin Mahti                    21,0
 
 
 Pojat 9 v (08-07) 60 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  58  Aleksi Einesalo        Vihtijärven Uhka                10,6
 2.  78  Eemeli Liikala         Kormu                           11,1
 3.  3   Matias Kautonen        Vihtijärven Uhka                11,4
 4.  57  Leo Helenius                                           11,7
 5.  2   Lukas Kautonen         Vihtijärven Uhka                12,4
 6.  51  Elias Tiainen          Vihtijärven Uhka                12,4
 7.  87  Valtteri Palonen       Vihtijärven Uhka                16,3
 
 
 Tytöt 9 v (08-07) 60 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  74  Piret Palonen          Vihtijärven Uhka                11,0
 2.  80  Tuulia Kiuru           Oulunkylän Taitoluisteluklubi   11,2
 3.  37  Ronja Kallioinen       Hyvinkää                        11,3
 4.  48  Emma Saltio            Vihtijärven Uhka                11,4
 5.  129 Erica Rämö                                             11,7
 6.  6   Elsa Salonen           Tampereen Pyrintö               11,9
 7.  143 Julia Kaliste                                          11,9
 8.  11  Martta Punkka          Puhu juniorit                   12,1
 9.  122 Silja Soini            Vihtijärven vipeltäjät          12,4
 10. 93  Viivi Toivonen         Maakylän mahti                  12,4
 11. 42  Meri Levula            Vihtijärven Uhka                12,6
 12. 112 Olivia Tuovinen        Runskin rypitys                 12,8
 13. 68  Martta Hovi            Läyliäisten Luja                14,0
 14. 108 Sofia Santavuori                                       14,5
 
 
 Pojat 7 v (10-09) 60 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  16  Aleksi Tammio          Lintukodon lupaus               11,9
 2.  17  Juho Ojala             Lintukodon lupaus               11,9
 3.  73  Paulus Palonen         Vihtijärven Uhka                12,0
 4.  44  Hugo Mujunen                                           12,2
 4.  128 Leo Mäntynen           Läyliäisten Luja                12,2
 6.  50  Joel Nybom             Tups                            12,4
 7.  113 Daniel Itzkovitz       Eps                             12,5
 8.  90  Arttu Tapiovuori                                       12,9
 9.  38  Lassi Ketonen          Läyliäisten Luja                13,2
 10. 35  Ramses Kallioinen      Hyvinkää                        13,3
 11. 91  Jere Rouvali           Vihtijärven Uhka                13,3
 12. 59  Veikka Einesalo        Vihtijärven Uhka                13,9
 13. 111 Mikael Tuovinen        Runskin rypitys                 14,9
 14. 52  Antti Ketonen          Läyliäisten Luja                14,9
 14. 83  Veeti Järvenpää        Vihtijärven Uhka                14,9
 16. 94  Vilppu Toivonen        Maakylän mahti                  16,6
 17. 141 Rudolf Stenberg                                        17,3
 
 
 Tytöt 7 v (10-09) 60 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  138 Liisa Tallgren         Vihtijärven Uhka                12,5
 2.  15  Erin Jalkanen          Läyliäisten Luja                13,2
 3.  71  Anette Latva-Aro       Vihtijärven Uhka                13,3
 4.  39  Iida Ketonen           Läyliäisten Luja                13,4
 5.  132 Amanda Nurmi           Kenraalikunnan juoksijat        14,1
 6.  123 Saara Tuominen         Vihtijärven vipeltäjät          14,2
 7.  61  Kristiina Korpela      Vihtijärven Uhka                14,3
 8.  142 Miani Ilmaranta                                        14,4
 9.  100 Erin Rantala           HSU                             15,0
 10. 67  Martta Havukorpi       Jokikunnan urheilijat           15,1
 11. 102 Ruusa Ahvenharju       Vihtijärven Uhka                15,8
 12. 10  Saara Punkka           Alppilan Salamat                16,2
 
 
 5 v (12-11) tytöt ja pojat 40 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  30  Sade Malvela           Vihdin Viesti                    9,1
 2.  20  Samuli Tammio          Lintukodon lupaus                9,4
 3.  14  Miko Jalkanen          Läyliäisten Luja                 9,9
 4.  45  Luca Mujunen                                           10,3
 5.  29  Kaapo Liikala          Vihtijärven Uhka                10,4
 6.  81  Waltteri Kiuru         PK-35                           10,6
 7.  8   Leo Railomäki          Puotikylän Valtti               10,6
 8.  79  Anniina Turunen                                        10,7
 8.  121 Emilia Pulkkinen                                       10,7
 10. 34  Alexander Eklöf                                        10,7
 11. 126 Miku Husula            Vihtijärven Uhka                11,1
 12. 60  Ella Einesalo          Vihtijärven Uhka                11,4
 13. 49  Nicky Juden                                            11,6
 14. 140 Stella Stenberg                                        12,4
 15. 109 Aada Santavuori                                        12,4
 16. 89  Venla Tapiovuori                                       13,2
 17. 21  Otto Eronen            Lintukodon lupaus               13,3
 18. 19  Eetu Ojala             Lintukodon lupaus               13,6
 19. 95  Luka Korhonen          Korven Urheilijat               16,6
 
 
 3 v (14-13) tytöt ja pojat 30 m
 Sij.Nro Nimi                   Seura                           Aika
 1.  41  Anni Ketonen           Läyliäisten Luja                 9,4
 2.  9   Eelis punkka           Hämeenkylän muskari             10,4
 3.  13  Emma Ervamaa           Rööperin nopea                  11,8
 4.  130 Siiri Kukkonen                                         13,0
 5.  40  Ossi Ketonen           Läyliäisten Luja                13,1
 6.  133 Olivia Nurmi           Kenraalikunnan juoksijat        13,2
 7.  92  Kimi Rouvali           Vihtijärven Uhka                13,4
 8.  88  Samuel Anttonen        Hollola                         14,2
 9.  124 Mette Husula           Vihtijärven Uhka                15,1
 10. 96  Lina Korhonen          Korven Urheilijat               15,8
 11. 1   Eino Kuusela           Vihtijärven Uhka                18,7
 12. 85  Neo Hopia              Vavi Vaijalan Vipeltäjät        19,1
 13. 125 Moona Husula           Vihtijärven Uhka                23,2
 14. 77  Erika Liikala          Kormu                           23,3
 15. 69  Roni Ruhanen           Vihtijärven Uhka                32,6
 16. 84  Luna Hopia             Vavi Vaijalan Vipeltäjät        34,1
 17. 53  Isla Rantala           Vihtijärven Uhka                50,3
 18. 54  Eemi Rantala           Vihtijärven Uhka                50,8
 
 
 
 Saappaanheitto Miehet
 Sij.    Nimi                                                  Tulos
 1.      Tom Enqvist                                            28,81
 2.      Marko Lehtonen                                         26,90
 3.      Kim Mujunen                                            26,71
 
 
 Saappaanheitto Naiset
 Sij.    Nimi                                                  Tulos
 1.      Noora Kallela                                          20,59
 2.      Elli Kallela                                           19,39
 3.      Suvi Virkki                                            17,50
 
 
 Saappaanheitto Pojat alle 15 v
 Sij.    Nimi                                                  Tulos
 1.      Lion Dalgleish                                         11,17
 2.      Matias Kautonen                                         8,45
 3.      Lukas Kautonen                                          7,55
 
 
 Saappaanheitto Tytöt alle 15 v
 Sij.    Nimi                                                  Tulos
 1.      Johanna Alahäme                                        14,91
 2.      Heli Petrell                                           14,88
 3.      Vilma Kajosaari                                        11,33
 
 
 Nopeusheitto Miehet
 Sij.    Nimi                                                 Tulos km/h
 1.      Antti Hampori                                            124
 2.      Mika Linnaluoma                                          117
 3.      Jere Handolin                                            114
 
 
 Nopeusheitto Naiset
 Sij.    Nimi                                                 Tulos km/h
 1.      Jenni Vaara                                               89
 2.      Taina Salo                                                69
 3.      Minna Haapalainen                                         66
 
 
 Nopeusheitto Tytöt alle 15 v
 Sij.    Nimi                                                 Tulos km/h
 1.      Heli Petrell                                              89
 
 
 Nopeusheitto Pojat alle 15 v
 Sij.    Nimi                                                 Tulos km/h
 1.      Topi Aukusti                                              73
 2.      Leo Nyström                                               56
 3.      Niko Helenius                                             47
 3.      Hugo Mujunen                                              47
 
 
 Pallopeli Miehet
 Sij.    Nimi                                                 Tulos pist.
 1.      Erik Lindell                                             210
 2.      Jussi Huhtala                                            160
 3.      Samuli Tammio                                            145
 
 
 Pallopeli Naiset
 Sij.    Nimi                                                 Tulos pist.
 1.      Hannamari Dietz                                          275
 2.      Hannele Seeck                                            140
 3.      Julia Dietz                                              130
 
 
 Pussinheitto Miehet
 Sij.    Nimi                                                 Tulos pist.
 1.      Heikki Hepoluhti                                          34
 2.      Ari Petrell                                               28
 3.      Veikko Mykkänen                                           25
 
 
 Pussinheitto Naiset
 Sij.    Nimi                                                 Tulos pist.
 1.      Katja Petrell                                             32
 2.      Heidi Lavento                                             29
 3.      Toini Vihtkari                                            28
 
 
 Pussinheitto nuoret alle 15 v
 Sij.    Nimi                                                 Tulos pist.
 1.      Heli Petrell                                              29
 2.      Pyry Kämppi                                               24
 3.      Miika Hovi                                                22
 
 
 Tikanheitto Miehet
 Sij.    Nimi                                                 Tulos pist.
 1.      Jaska Huhta                                               39
 2.      Kari Halonen                                              34
 3.      Heikki Hepoluhti                                          33
 
 
 Tikanheitto Naiset
 Sij.    Nimi                                                 Tulos pist.
 1.      Eila Idman                                                31
 2.      Katja Salmela                                             30
 3.      Tarleena Salmela                                          18
 
 
 Tikanheitto Nuoret alle 15 v
 Sij.    Nimi                                                 Tulos pist.
 1.      Heli Petrell                                              24
 2.      Pyry Kämppi                                               19
 3.      Ron Berlinski                                             16
 
 
Ilmakivääriammunta Miehet
 Sij.    Nimi                                                 Tulos pist.
 1.      Aki Nybom                                                 51
 2.                                                                47
 3.      Juhana Hurskainen                                         47
 
 
 Ilmakivääriammunta Naiset
 Sij.    Nimi                                                 Tulos pist.
 1.                                                                46
 2.      Tarleena Salmela                                          41
 3.      Anna Karppinen                                            40
 
 
 Ilmakivääriammunta Nuoret alle 15 v
 Tulokset puuttuvat

Maastojuoksut 24.5.2016

Maastojuoksut 24.5.2016

Vihtijärven Uhka ry      Maastojuoksut 24.5.2016

Tulokset

Tytöt 9 v 1,5 km
Sij.Nimi                 Loppuaika        Ero
1.  Jenni Holopainen       07:11,0

Pojat 9 v                  1,5 km
Sij.Nimi                 Loppuaika        Ero
1.  Aleksi Einesalo        07:09,8

Tytöt 11 v                 1,5 km
Sij.Nimi                 Loppuaika        Ero
1.  Mimmi Ruuskanen        07:14,9

Tytöt 13 v                 1,5 km
Sij.Nimi                 Loppuaika        Ero
1.  Janna Vihtkari         06:56,7
2.  Iitu Virmavirta        07:06,5   + 00:09,8
3.  Elsa Pullinen          07:08,5   + 00:11,8

Tytöt 15 v                 1,5 km
Sij.Nimi                 Loppuaika        Ero
1.  Vilma Leivo            06:26,6
2.  Varpu Virmavirta       07:13,0   + 00:46,4

Vauhdittomat sisähypyt 29.3.2016

Vauhdittomat sisahypyt 29.3.2016

Vihtijärven Uhka ry      Vauhdittomat sisähypyt 29.3.2016

 Pojat 7 v                Tulokset                 Pisteet
 Sij.Nimi                   Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht.  Ero
 1.  Caius Neva                 155     401      75      66      60     100  226
 2.  Veeti Järvenpää            151     411       0      59      65       0  124  102

 Pojat 9 v                Tulokset                 Pisteet
 Sij.Nimi                   Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht.  Ero
 1.  Aleksi Einesalo            181     492      83     118     106     124  348
 2.  Jooa Liukkonen             152     410      80      60      65     115  240  108
 3.  Julius Kataja              155     420      60      66      70      55  191  157

 Tytöt 11 v               Tulokset                 Pisteet
 Sij.Nimi                   Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht.  Ero
 1.  Joanna Liukkonen           155     406      70      66      63      85  214
 2.  Ilona Hulkko               158     416       0      72      68          140   74

 Pojat 11 v               Tulokset                 Pisteet
 Sij.Nimi                   Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht.  Ero
 1.  Joona Järvenpää            189     495      75     134     107     100  341
 2.  Niklas Neva                191     483      60     138     101      55  294   47

 Tytöt 13 v               Tulokset                 Pisteet
 Sij.Nimi                   Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht.  Ero
 1.  Janna Vihtkari             185     576      86     126     148     133  407

 Tytöt 15 v               Tulokset                 Pisteet
 Sij.Nimi                   Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht.  Ero
 1.  Varpu Virmavirta           212     596      90     277     172     145  594

 Miehet Yl                Tulokset                 Pisteet
 Sij.Nimi                   Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht.  Ero
 1.  Ismo Hulkko                270     772     130     867     734     775 2376
 2.  Jukka Vihtkari             279     799     115     961     802     460 2223  153

47. Vihtijärvihölkkä 18.10.2015

47. Vihtijarvihölkkä 18.10.2015

Vihdin Viesti/Vihtijärven Uhka ry                          47. Vihtijärvihölkkä
                                                            18.10.2015


 Tytöt 9 (06-07), 2 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  332 Marianne Salmi          Mäntsälä                   0:08:19
 2.  325 Ella Råstedt            Esbo IF                    0:09:54 + 01:35
 3.  345 Aili Savolainen         Nukarin Haka               0:10:21 + 02:02


 Tytöt 11 (04-05), 2 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  316 Ea Vuori                Mäntsälän Urheilijat       0:07:52


 Tytöt 13 (02-03), 2 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  327 Viivi Nokio             Karkkilan Pojat            0:09:28
 2.  352 Janna Vihtkari          ViVi/Vihtijärven Uhka      0:09:42 + 00:14
 3.  333 Varpu Virmavirta        ViVi/Vihtijärven Uhka      0:10:14 + 00:46
 4.  353 Vilma Leivo             ViVi/Vihtijärven Uhka      0:10:27 + 00:59


 Pojat 9 (06-07), 2 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  365 Ilmari Salonen          ViVi/Olkkalan Kiri         0:09:20


 Pojat 11 (04-05), 2 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  364 Eino Kauranen           Espoon Tapiot              0:08:11
 2.  331 Wimme Myrskylä                                     0:09:23 + 01:12


 Pojat 13 (02-03), 2 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  339 Taavi Nyström           Hämeenlinnan Tarmo         0:07:23
 2.  319 Akseli Stark            Vihdin Viesti              0:07:38 + 00:15


 Puolimaraton, Naiset
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  412 Kaisa Höijer            Espoo                      1:32:54
 2.  434 Birgitta Saarinen                                  1:52:01 + 19:07
 3.  430 Tiina Hilden            Järvenpään Palo            1:54:04 + 21:10
 4.  426 Hanna Toivoniemi        Hölkkämäyrät               1:54:21 + 21:27
 5.  410 Riikka Hannula          FC Honka                   2:02:55 + 30:01
 6.  402 Sari Forsström          Helsinki                   2:03:17 + 30:23
 7.  436 Katariina Kekki         ViVi/Ojakkalan Visa        2:04:42 + 31:48
 8.  419 Miia Salomonsson-Nummela                           2:04:45 + 31:51
 9.  422 Virpi Ristavaara                                   2:05:40 + 32:46
 10. 415 Margit Kängsep                                     2:07:36 + 34:42
 11. 417 Heidi-Maaria Rantanen   Espoon Tammat              2:18:54 + 46:00
 12. 416 Marja Vilkman           HPS Queens                 2:25:32 + 52:38
 13. 403 Reetta Liikala          ViVi/Vihtijärven Uhka      2:30:39 + 57:45
 13. 404 Jenny Mali              Nurmijärvi                 2:30:39 + 57:45


 Puolimaraton, Miehet
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  437 Tuomo Salonen           Runner´s High Oy           1:22:55
 2.  428 Tomi Lounio             Hölkkämäyrät               1:24:13 + 01:18
 3.  433 Jani Saarinen           Veikkola                   1:31:27 + 08:32
 4.  423 Pasi Moisander          ViVi/Olkkalan Kiri         1:31:42 + 08:47
 5.  408 Tuomas Mielonen                                    1:31:53 + 08:58
 6.  418 Jorma Hannikainen       Vihdin urheiluveteraanit   1:42:16 + 19:21
 7.  407 Henri Palmroth          Jämsän koripeikot          1:42:31 + 19:36
 8.  435 Harri Isoherranen                                  1:43:15 + 20:20
 9.  414 Antti Olander           Nurmijärvi                 1:49:08 + 26:13
 10. 432 Jarkko Björn            Vikings                    1:49:34 + 26:39
 11. 411 Timo Sajantila                                     1:55:26 + 32:31
 12. 409 Don Valido              Hölkkämäyrät/ UDLP         2:02:55 + 40:00
 13. 401 Göran Pulkkis           HGK                        2:08:44 + 45:49
 14. 420 Jani Kesälä             KPK 24/7                   2:14:06 + 51:11
 15. 413 Martti Ylimaula         STUL                       2:25:39 + 1:02:44


 Naiset 15, 6.8 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  350 Donna Laukka            Vihdin Viesti              0:32:21
 2.  337 Iina Pukkila            Vihdin Viesti              0:32:46 + 00:25
 3.  338 Aada Pukkila            Vihdin Viesti              0:33:36 + 01:15


 Naiset Yleinen, 6.8 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  335 Janna Hautala           Lahden Ahkera              0:29:39
 2.  321 Katja Helminen                                     0:35:18 + 05:39
 3.  302 Maiju Grönmark          Alhon Aki                  0:41:29 + 11:50


 Naiset 35, 6.8 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  363 Eila Pakkanen           Vike/L-V svk               0:28:56
 2.  303 Sari Pulkkinen          Vihti                      0:44:12 + 15:16


 Naiset 45, 6.8 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  334 Sari Hautala            Lahden Ahkera              0:28:29
 2.  357 Tiina Kauppila                                     0:31:59 + 03:30
 3.  362 Merja Tuukkanen                                    0:37:36 + 09:07
 4.  318 Pirjo Piironen          Tuusulan Voima-veikot      0:44:27 + 15:58
 5.  342 Pirkko Timonen          ViVi/Vihtijärven Uhka      0:52:38 + 24:09


 Miehet 15, 6.8 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  336 Walte Hautala           Lahden Ahkera              0:26:04
 2.  307 Ville Savolainen        Länsi-Uudenmaan Urheilijat 0:29:48 + 03:44
 3.  315 Konsta Toivomäki        RaKe                       0:31:49 + 05:45


 Miehet 17, 6.8 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  340 Roope Nyström           Ahveniston Ampumahiihtäjät 0:28:38


 Miehet 45, 6.8 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  308 Mika Savolainen         Länsi-Uudenmaan Urheilijat 0:25:47
 2.  346 Jouko Riihonen          Vantaa                     0:27:14 + 01:27
 3.  348 Kari Pieviläinen        ViVi/Ojakkalan Visa        0:30:41 + 04:54
 4.  361 Olli Sjö                ViVi/Olkkalan kiri         0:32:57 + 07:10
 5.  351 Petteri Häkkänen        ViVi/Olkkalan kiri         0:34:20 + 08:33


 Miehet 55, 6.8 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  317 Pertti Kylmälä          Lahti Sport 35             0:26:43
 2.  306 Heino Aalto             Hollola                    0:27:37 + 00:54
 3.  311 Jari Lindholm           Mäntsälän Urheilijat       0:28:44 + 02:01
 4.  320 Teppo Jyrkkiö                                      0:29:43 + 03:00
 5.  310 Lassi Vesalainen        Hyvinkään hiihtoseura      0:30:13 + 03:30
 6.  344 Timo Jokinen            Lohjan Louhi               0:30:21 + 03:38


 Miehet 60, 6.8 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  324 Hannu Pousi             Kauniaisten kaupunki       0:31:14
 2.  301 Raimo Rennicke          Hyvinkää                   0:35:03 + 03:49
 3.  359 Timo peltoma            Karjaan Ura                0:35:20 + 04:06


 Miehet 65, 6.8 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  305 Lauri Ollitervo         OLD Horsi                  0:30:00
 2.  341 Auvo Nevalainen         Baccaksen isku             0:31:08 + 01:08
 3.  329 Markku Juopperi         Spove                      0:31:52 + 01:52
 4.  304 Eero Kivistö            Lahti                      0:34:39 + 04:39
 5.  328 Jorma Seppälä           TVV                        0:35:11 + 05:11
 6.  309 Kimmo Kontula           Ylimmäisen yritys          0:38:37 + 08:37
 7.  343 Mauri Joutjärvi         Kouvolan Pojat             0:43:51 + 13:51


 Miehet Yleinen, 12.6 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  439 Jukka Salo                                         0:43:32
 2.  438 Markus Nikander         Länsi-Uudenmaan Urheilijat 0:49:39 + 06:07
 3.  429 Timo Talvi              Seinäjoen seudun urheilijat0:53:15 + 09:43
 4.  424 Elsa Varja              Hölkkämäyrät               1:08:33 + 25:01
 5.  425 Aura Lehikoinen         Hölkkämäyrät               1:10:21 + 26:49
 6.  427 Markus Sjöholm          Hölkkämäyrät               1:12:51 + 29:19


 Miehet 35, 12.6 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  421 Toni Davidsson          Länsi-Uudenmaan Urheilijat 0:48:35
 2.  431 Magnus Kevin            Tenala IF                  0:53:57 + 05:22


 Kuntosarja 6.8 km
 Sij.Nro Nimi                    Seura                        Aika      Ero
 1.  349 Eero Laukka             Vihdin Viesti              0:32:18
 2.  360 Martin Löfström         Spove                      0:35:28 + 03:10
 3.  330 Kristian Ekblad                                    0:36:54 + 04:36
 4.  312 Lauri Palmola           PNT Stoke                  0:38:24 + 06:06
 4.  313 Kalle Kurkivuori        PNT Stoke                  0:38:24 + 06:06
 6.  322 Annika Bäck                                        0:38:29 + 06:11
 7.  314 Timo Palmola            PNT Stoke                  0:39:00 + 06:42
 8.  354 Jouni Kock                                         0:39:22 + 07:04
 9.  323 Toni Korhonen                                      0:41:27 + 09:09
 10. 326 Kaj Råstedt             Friberg Gurkor             0:43:21 + 11:03
 11. 358 Tarja-Liisa Heikkilä    Helsinki                   0:45:34 + 13:16
 12. 355 Kirsi Korpiniitty       ViVi/Vihtijärven Uhka      1:02:24 + 30:06
 13. 356 Kaija Silvasti          ViVi/Vihtijärven Uhka      1:02:25 + 30:07
 14. 347 Usko Lind               Nurmijärvi                 1:02:50 + 30:32


 Kiertopalkinnot:
 Nuoret 9 - 13 vuotiaat: Taavi Nyström, Hämeenlinnan Tarmo
 Nuoret 15 - 17 vuotiaat: Walte Hautala, Lahden Ahkera

 Osallistujamäärä: 102
 Järjestelyt:   Vihdin Viesti / Vihtijärven Uhka
 Yhteystiedot:  Jukka Vihtkari, Ylimmäistentie 1014, 03790 VIHTIJÄRVI, p. 0400 802 369