Nuorten 2 km:n juoksu loppukamppailu lähestyy

Vihtijärvihölkän tulokset 15.10.2017

49. Vihtijärvihölkkä tulokset

Vihdin Viesti/Vihtijärven Uhka ry                                  49. Vihtijärvihölkkä
                                                                   15.10.2017


Tytöt 9 (08-09), 2 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  360 Kielo Salo                  KaPo                             0:12:47
2.  306 Senni Hietanen              Vehkalahden Veikot               0:15:37 + 02:50


Tytöt 11 (06-07), 2 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  335 Marianne Salmi              Mäntsälän Urheilijat             0:08:12
2.  354 Mimmi Ruuskanen             Vihtijärven Uhka/ViVi            0:10:02 + 01:50
3.  353 Jenni Holopainen            Vihtijärven Uhka/ViVi            0:11:18 + 03:06
4.  338 Aili Savolainen             Nukarin Haka                     0:12:06 + 03:54


Tytöt 13 (04-05), 2 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  316 Ea Vuori                    Mäntsälän Urheilijat             0:08:02


Pojat 9 (08-09), 2 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  305 Otso Hietanen               Vehkalahden Veikot               0:12:02


Pojat 11 (06-07), 2 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  303 Tero Korpi                  KU-58                            0:08:01
2.  351 Jens-Aarne Kero             IF Raseborg                      0:08:19 + 00:18
3.  336 William Forsten             EsboIF                           0:08:22 + 00:21
4.  332 Melvin Sandberg             ÅIFK friidrott                   0:09:00 + 00:59
5.  310 Jarkko Leivo                                                 0:09:25 + 01:24


Pojat 13 (04-05), 2 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  331 Wimme Myrskylä                                               0:08:38


Puolimaraton, Naiset
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  417 Jaana Mononen               Salomon-Suunto Racing Team       1:26:15
2.  412 Sanna Oikarinen             Helsingin Jyry                   1:34:33 + 08:18
3.  415 Elina Saltio                Vihtijärven Uhka/ViVi            2:02:57 + 36:42
4.  421 Jenna Säteri                Dalton Trail Running Team        3:08:00+ 1:41:45
    411 Sirpa Karvonen                                                  dns


Puolimaraton, Miehet
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  408 Teemu Planting              Pakilan Visa                     1:18:40
2.  428 Ivan Kalashnikov                                             1:31:00 + 12:20
3.  414 Francis Garmston                                             1:33:07 + 14:27
4.  426 Jani Saarinen               Veikkola                         1:33:25 + 14:45
5.  423 Jarkko Björn                Team Björn                       1:46:14 + 27:34
6.  424 Erno Paalanen               Team Björn                       1:48:36 + 29:56
7.  402 Mika Leskinen                                                2:03:58 + 45:18
8.  418 Sami Salonen                Dalton Trail Running Team        2:25:20+ 1:06:40
9.  401 Karri Leppänen                                               2:27:58+ 1:09:18
10. 416 Tuukka Hakkarainen          Dalton Trail Running Team        2:32:28+ 1:13:48
11. 420 Mikko Säteri                Dalton Trail Running Team        2:32:29+ 1:13:49
    422 Jukka Liljeroos             Dalton Trail Running Team           dnf


Tytöt 15, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  322 Aada Pukkila                Länsi-Uudenmaan Urheilijat       0:34:46
2.  323 Iina Pukkila                Länsi-Uudenmaan Urheilijat       0:35:54 + 01:08


Naiset 17, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  314 Silja Rönkä                 Lahden ahkera                    0:27:01
2.  346 Donna Laukka                Vihdin Viesti                    0:33:30 + 06:29


Naiset Yleinen, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  315 Salla Laukkanen             Lahden ahkera                    0:25:38
2.  320 Jenni Tervonen              KPK 24/7                         0:42:55 + 17:17


Naiset 35, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  334 Sara Lehtovuori             Länsi-Uudenmaan Urheilijat       0:30:00
2.  330 Anne Ruoho                  KPK 24/7                         0:33:47 + 03:47
3.  343 Inca Viljakainen                                             0:36:00 + 06:00
4.  356 Emmi Tikkala                Vantaa                           0:37:03 + 07:03
5.  333 Johanna Lumiaro-Planting                                     0:52:42 + 22:42


Naiset 45, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  339 Minna-Maija Kemppi          Hyvinkää                         0:34:37
2.  313 Elina Leskinen                                               0:34:48 + 00:11
3.  318 Seija Nylund                                                 0:41:35 + 06:58


Pojat 15, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  324 Akseli Stark                Vihdin Viesti                    0:26:20
2.  311 Aaron Laine                                                  0:30:20 + 04:00


Miehet 17, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  344 Severi Salonen              Länsi-Uudenmaan Urheilijat       0:24:20
2.  342 Walte Hautala               Lahden ahkera                    0:24:26 + 00:06
3.  345 Soini Virtanen              Vihdin Viesti                    0:27:18 + 02:58


Miehet 45, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  341 Anders Kullström                                             0:29:33
2.  355 Janne Nevakare              Vihdin Viesti                    0:32:34 + 03:01


Miehet 55, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  350 Esko Suomalainen            PHAU                             0:26:14
2.  348 Eero Laukka                 Nummela                          0:27:49 + 01:35
3.  317 Eero Lehtinen               Joken Talli                      0:27:55 + 01:41
4.  329 Mikko Rämö                  VSVU                             0:28:10 + 01:56
5.  312 Heino Aalto                 Hollola                          0:28:44 + 02:30
6.  340 Pekka Kemppi                Vihdin Viesti                    0:29:15 + 03:01
7.  327 Jukka Valli                 KU-58                            0:31:45 + 05:31
8.  337 Jorma Hannikainen           Vihdin Urheiluveteraanit         0:31:56 + 05:42
9.  301 Peter Ståhl                 IFSibbo Vargarna                 0:34:30 + 08:16
10. 359 Timo Peltomaa               Karjaan Ura                      0:37:26 + 11:12
11. 319 Tage Lemström               IP-08                            0:41:05 + 14:51


Miehet 65, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  304 Ilpo Iso-Peura              Kankaanpään Urheilijat           0:30:38
2.  357 Markku Juopperi             Sporttiveteraanit                0:33:41 + 03:03
3.  358 Martin Löfström             Sporttiveteraanit                0:38:15 + 07:37
4.  302 Raimo Rennicke              Hyvinkää                         0:42:02 + 11:24


Miehet Yleinen, 12.6 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  429 Riku-Antti Naskali          Lempäälän Kisa                   0:47:22
2.  434 Jukka Salo                  KU-58                            0:47:40 + 00:18


Miehet 35, 12.6 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  431 Jaakko Kero                 Turun Urheiluliitto              0:45:05
2.  430 Toni Davidsson              Länsi-Uudenmaan Urheilijat       0:51:42 + 06:37
3.  427 Anders Berghäll             Länsi-Uudenmaan Urheilijat       1:02:07 + 17:02
4.  410 Timo Räihä                  Lahden Poika                     1:07:57 + 22:52
5.  425 Erkki Rinta-Paavola         Tuusula                          1:16:24 + 31:19


Kuntosarja 6.8 km
Sij.Nro Nimi                        Seura                              Aika      Ero
1.  309 Tero Paasu                  Lentävä Espoolainen              0:28:15
2.  328 Jarno Laaksonen             Friskis&svettis                  0:30:17 + 02:02
3.  321 Erkki Korhonen              Lohja                            0:33:08 + 04:53
4.  325 Pauli Arbelius              Turenki                          0:42:39 + 14:24
5.  326 Liisa Arbelius              Turenki                          0:42:40 + 14:25

 

Nuorten 2 km:n juoksu loppukamppailu lähestyy

Moniotteluiden tulokset 5.9.2017

Moniottelut tulokset 5.9.2017

Vihtijärven Uhka ry Moniottelut 5.9.2017

Tytöt 7 v           3-ottelu                   Pisteet
Sij.Nimi                40 m  Pituus     Pallo    40 m Pituus  Pallo Pist.   Ero
1.  Aino Viitaniemi      9,5      218     6,70       33     53     11   97      0
2.  Peppi Kirjava       10,2      135     8,75       20      9     21   50     47
3.  Stella Stenberg     10,6      161     5,41       14     20      5   39     58

Pojat 7 v           3-ottelu                   Pisteet
Sij.Nimi                40 m  Pituus     Pallo    40 m Pituus  Pallo Pist.   Ero
1.  Veikka Einesalo      9,1      255     7,95       44     83     17  144      0
2.  Rudolf Stenberg     23,9      183     7,76        0     31     16   47     97

Tytöt 9 v           3-ottelu                   Pisteet
Sij.Nimi                60 m  Pituus Kuula 2kg    60 m Pituus  Kuula Pist.   Ero
1.  Minja Granqvist     13,3      203     3,50       46     43    124  213      0

Pojat 9 v           3-ottelu                   Pisteet
Sij.Nimi                60 m  Pituus Kuula 2kg    60 m Pituus  Kuula Pist.   Ero
1.  Veeti Järvenpää     12,5      296     4,08       65    124    152  341      0
2.  Kaius Neva          13,1      265     4,01       50     92    148  290     51
3.  Lukas Kautonen      12,9      253     3,61       54     81    129  264     77

Pojat 11 v          3-ottelu                   Pisteet
Sij.Nimi                60 m  Pituus Kuula 2.5    60 m Pituus  Kuula Pist.   Ero
1.  Aleksi Einesalo     10,5      326     5,55      159    160    226  545      0
2.  Niklas Neva         11,1      304     4,75      120    133    185  438    107

Tytöt 15 v          4-ottelu                           Pisteet
Sij.Nimi               100 m  Pituus Kuula 3.0 Korkeus  100 m Pituus Kuula Korkeus Pist. Ero
1.  Varpu Virmavirta    16,0      366     7,12     125     185    215  309    265   974    0
Nuorten 2 km:n juoksu loppukamppailu lähestyy

Ratajuoksukilpailuiden tulokset 29.8.2017

Ratajuoksut 29.8.2017 tulokset

Vihtijärven Uhka         Ratajuoksut 29.8.2017



                         Tulokset
Tytöt 7 v
Sij.Nimi                    300 m      Ero
1.  Aino Viitaniemi        01.20,6    + 0,0
2.  Stella Stenberg        01.48,0   + 27,4
3.  Peppi Kirjava          02.03,0   + 42,4

Pojat 7 v
Sij.Nimi                    300 m      Ero
1.  Veikka Einesalo        01.20,5    + 0,0
2.  Rudolf Stenberg        01.42,7   + 22,2

Tytöt 9 v
Sij.Nimi                    300 m      Ero
1.  Alma Viitaniemi        01.19,9    + 0,0
2.  Minja Granqvist        01.43,2   + 23,3

Pojat 9 v
Sij.Nimi                    300 m      Ero
1.  Veeti Järvenpää        01.09,6    + 0,0
2.  Kaius Neva             01.11,5    + 1,9

Pojat 11 v
Sij.Nimi                    300 m      Ero
1.  Aleksi Einesalo        01.06,4    + 0,0

 

Nuorten 2 km:n juoksu loppukamppailu lähestyy

Juhannuskisojen tulokset 24.6.2017

Vihtijärven Juhannuskisat 24.6.2017 tulokset

Vihtijärven Uhka ry                                   Vihtijärven Juhannuskisat 2017
                                                      24.6.2017



Miehet 60 3-ottelu                                    Tulokset, 3 Ottelu MPisteet
Sij.Nro Nimi               Seura                       100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.  126 Matti Taskinen     Ikkalan innostus             17,0    308  7,33    15    75   327  417



Miehet 50 3-ottelu                                    Tulokset, 3 Ottelu MPisteet
Sij.Nro Nimi               Seura                       100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.  148 Jaska Huhta        Vihdin Isku                  15,2    384  7,72   143   181   350  674



Miehet 35 3-ottelu                                    Tulokset, 3 Ottelu MPisteet
Sij.Nro Nimi               Seura                       100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.  123 Harri Taavitsainen Vihdin Urheiluveteraanit     14,1    428  8,52   274   252   397  923
2.  149 Arto Kallioinen    Hyvinkää                     14,0    404  8,73   279   212   410  901  -22
3.  142 Kimmo Rantala      Hyvinkään Ponteva            14,7    464  8,22   202   315   379  896  -27
4.  102 Timo Helenius                                   16,7    305  7,03    32    72   309  413 -510
5.  140 Kim Mujunen        Hydra                        15,6    337  0,00   110   112     0  222 -701



Miehet yleinen 3-ottelu                               Tulokset, 3 Ottelu MPisteet
Sij.Nro Nimi               Seura                       100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.  23  Jasse Vihtkari     Vihtijärven Uhka             12,8    553  6,20   476   487   260 1223
2.  51  Tuomas Jaro        Ylimmäisten Torpedot         13,4    529  8,50   367   439   396 1202  -21
3.  68  Joona Söderlund    Pyysyrjän Dynamo             14,5    430  9,03   215   255   428  898 -325
4.  31  Matti Auvinen                                   14,0    391  6,74   280   191   292  763 -460
5.  52  Tommi Jaro         Ylimmäisten Torpedot         15,1    393  7,36   157   195   328  680 -543
6.  50  Ari Augustin       Ylimmäisten Torpedot         15,4    371  8,45   121   161   393  675 -548
7.  49  Seppo Pesonen      Ylimmäisten Torpedot         16,8    356  9,45    27   139   453  619 -604
8.  98  Ollli Vähätalo                                  15,9    365  6,90    79   152   301  532 -691
9.  99  Jere Rantala                                    15,8    294  6,41    86    59   273  418 -805



Naiset yleinen 3-ottelu                               Tulokset, 3 Ottelu NPisteet
Sij.Nro Nimi               Seura                       100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.  11  Suvi Dunder        FC Pyryharakat               15,9    352  6,02   317   204   273  794
2.  8   Emilia Vartiainen  FC Pyryharakat               16,7    351  5,68   233   202   251  686 -108
3.  32  Minttu Lappalainen                              17,0    315  5,61   201   133   247  581 -213
4.  100 Jonna Stenberg                                  18,4    289  6,88    84    89   327  500 -294
5.  97  Jonna Kinnunen                                  20,4    306  7,02     4   117   336  457 -337



Naiset 19 3-ottelu                                    Tulokset, 3 Ottelu NPisteet
Sij.Nro Nimi               Seura                       100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.  6   Viivi Nokio        Kapo                         15,3    386  7,21   395   276   348 1019
2.  133 Vilma Leivo        Vihtijärven Uhka             15,3    400  5,30   392   308   227  927  -92
3.  21  Sohvi Torikka      Karkkilan Pojat              18,4    238  9,55    85    20   500  605 -414
4.  22  Reetta Torikka     Karkkilan Pojat              18,9    234  5,72    56    16   254  326 -693



Miehet 35 100 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  104 Timo Kajamaa       Otalammen Metsänpojat        14,7
2.  1   Markku Malvela     Vihdin Salisudet             14,7
3.  41  Juho Kauppi        Lapoon Lapatossut            15,7



Miehet yleinen 100 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  109 Joni Paasikallio                                13,6



Naiset 35 100 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  130 Riitta Vuolteenaho Vihtijärven Uhka             17,6
2.  141 Nina Mujunen       Juhannushuvi                 20,2



Pojat 15 v (2003-2002) 100 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  108 Daniel Maneejun                                 13,5
2.  72  Roope Rantala      Hyvinkään Jää-Ahmat          15,9



Tytöt 15 v (2003-2002) 100 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  6   Viivi Nokio        Kapo                         14,8



Pojat 13 v (2005-2004) 100 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  143 Eelis Rantala      Skutnik                      15,1
2.  20  Wimme Myrskylä                                  15,5
3.  43  Juuso Holopainen   Vihtijärven Uhka             16,2
4.  132 Konsta Keränen     Vihtijärven Uhka             16,5
5.  78  Aku Korczak                                     18,3



Tytöt 13 v (2005-2004) 100 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  3   Taika Malvela      Vihdin Viesti                15,4
2.  63  Emma Ruuskanen                                  17,0
3.  62  Wilma Nokio                                     17,1
4.  94  Vilma Salonen      Tampereen Pyrintö            18,3



Pojat 11 v (2007-2006) 60 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  4   Sisu Malvela       Vihdin Viesti                 9,5
2.  14  Aleksi Einesalo    Pyysyrjän Dynamo (Uhka)      10,5
3.  101 Niko Helenius                                   11,0
4.  27  Matias Kautonen    Vihtijärven Uhka             11,5
5.  19  Onni Myrskylä                                   11,7
6.  131 Kalle Keränen      Vihtijärven Uhka             12,3
7.  154 Luca Mattila                                    12,5



Tytöt 11 v (2007-2006) 60 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  7   Mimmi Ruuskanen    Vihtijärven Uhka              9,9
2.  58  Ella Liikala       Kormun Kajaus                10,0
3.  5   Wiona Nokio        Kapo                         10,1
4.  36  Inka Eronen        Lintukodon Lupaus            10,6
5.  70  Venny Marjamaa     Pitäjänmäen Tarmo            10,7
6.  44  Jenni Holopainen   Vihtijärven Uhka             10,9
7.  79  Lumi Korczak                                    10,9
8.  17  Petra Siltanen                                  11,0
9.  119 Tuulia Kiuru       Tapanilan Erä                11,1
10. 96  Erica Rämö                                      11,1
11. 95  Elsa  Salonen      Tampereen Pyrintö            11,3
12. 114 Olivia Tuovinen    Runskin Rypistys             12,6
13. 153 Emily Mattila                                   12,9



Pojat 9 v (2009-2008) 60 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  59  Eemeli Liikala     Kormun Kajaus                10,8
2.  33  Aleksi Tammio      Lintukodon Lupaus            10,9
3.  34  Tomi Eronen        Lintukodon Lupaus            11,4
4.  28  Lukas Kautonen     Vihtijärven Uhka             11,8
5.  48  Verneri Saari                                   12,3
6.  69  Felix Marjamaa     Pitäjänmäen Tarmo            12,4
7.  82  Jere Rouvali       Vihtijärven Uhka             12,4
8.  138 Hugo Mujunen       Vihdin Salisudet             12,5



Tytöt 9 v (2009-2008) 60 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  147 Heini Liikala      Vihtijärven Uhka             11,3
2.  107 Venla Kuvaja                                    11,7
3.  91  Martta Punkka      PuHu-juniorit                11,9
4.  9   Saana Kuosmanen    FC Pyryharakat Juniors       11,9
5.  74  Silja Soini        Pyysyrjän Vipeltäjät         12,4
6.  75  Saara Tuominen     Pyysyrjän Vipeltäjät         12,6
7.  77  Chloe Wuilmet                                   12,6
8.  144 Liisa Tallgren     Vihtijärven Uhka             12,7
9.  80  Heta Tukiainen                                  13,0
10. 103 Meri Levula        Vihtijärven Uhka             13,1
11. 127 Elina Pulkkinen                                 13,3
12. 151 Sofia Santavuori   Mansikkamäen Juoksijat       13,6



Pojat 7 v (2011-2010) 60 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  113 Joel Nybom                                      11,8
2.  12  Veikka Einesalo    Pyysyrjän Dynamo (Uhka)      12,1
2.  26  Arttu Tapionvuori                               12,1
4.  87  Lassi Ketonen      Läyliäisten Luja             13,0
5.  150 Ramses Kallioinen  Hyvinkää                     13,1
6.  86  Antti Ketonen      Läyliäisten Luja             13,8
7.  115 Mikael Tuovinen    Runskin Rypistys             13,8
8.  118 Waltteri Kiuru     PK-35                        14,4
9.  139 Luca Mujunen       Nummelan Palloseura          14,7
10. 122 Miku Husula        Vihtijärven Uhka             14,8
11. 155 Rudolf Stenberg    Vihtijärven Uhka             14,8
    37  Samuli Tammio      Lintukodon Lupaus          dns



Tytöt 7 v (2011-2010) 60 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  106 Onerva Pennonen    Nurmijärven Yleisurheilu     11,5
2.  2   Sade Malvela       Vihdin Viesti                11,6
3.  85  Iida  Ketonen      Läyliäisten Luja             12,4
4.  135 Amanda Nurmi       Kenraalinkulman kilpasiskot  13,2
5.  64  Nelli Korpiniitty                               13,2
6.  73  Erin Rantala       Hyvinkään ringette           13,6
7.  10  Iina Kuosmanen     FC Pyryharakat Juniors       13,8
8.  76  Ingrid Wuilmet                                  14,1
9.  145 Anniina Turunen                                 14,6
10. 18  Martha Myrskylä                                 14,6
11. 129 Laura Pulkkinen                                 14,7
12. 42  Sofia Kauppi       Lapoon Lapatossut            14,8
13. 117 Charlotte Seeck                                 15,4
14. 116 Emilia Seeck                                    16,1
15. 156 Stella Stenberg    Vihtijärven Uhka             16,3
16. 152 Aada Santavuori    Mansikkamäen Juoksijat       17,0
17. 92  Saara Punkka       Vantaan tanssiopisto         19,1



5 v (13-12) tytöt ja pojat 40 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  146 Kaapo Liikala      Vihtijärven Uhka              9,9
2.  124 Kerttu TaavitsainenHaimoon Kisa                 10,2
3.  13  Ella Einesalo      Pyysyrjän Dynamo (Uhka)      10,6
4.  39  Lotta Kurvinen     Vihtijärven Uhka             10,8
5.  84  Anni  Ketonen      Läyliäisten Luja             11,2
6.  90  Eelis Punkka       Musike                       11,6
7.  45  Viivi Saari                                     11,6
8.  25  Venla Tapionvuori                               11,8
9.  35  Otto Eronen        Lintukodon Lupaus            11,9
10. 56  Isla Rantala       Vihtijärven Uhka             12,4
11. 83  Kimi Rouvali       Vihtijärven Uhka             12,5
12. 111 Luka Korhonen      Korven Urheilijat            12,6
13. 89  Peetu Laukkanen                                 12,7
14. 93  Emma Ervamaa       Larun loikka                 12,9
15. 110 Anton Vihtkari     Iltaman Vilkas               13,1
16. 54  Saaga Nokio                                     14,2
17. 66  Alex Söderund      Pyysyrjän Dynamo             14,2
18. 137 Neo Hopia          Vaijan Vipeltäjät            16,4
19. 29  Eino Kuusela       Vihtijärven Uhka             16,4
20. 134 Olivia Nurmi       Kenraalinkulman kilpasiskot  16,9
21. 40  Veikka Kurvinen    Vihtijärven Uhka             20,4
    128 Eero Pulkkinen                                dns



3 v (15-14) tytöt ja pojat 30 m
Sij.Nro Nimi               Seura                        Aika
1.  88  Ossi Ketonen       Läyliäisten Luja             10,0
2.  120 Mette Husula       Vihtijärven Uhka             10,9
3.  125 Kasper TaavitsainenHaimoon Kisa                 11,7
4.  60  Erika Liikala      Kormun Kajaus                12,0
5.  112 Lina Korhonen      Korven Urheilijat            12,3
6.  136 Luna Hopia         Vaijan Vipeltäjät            13,7
7.  81  Sohvi Harmaala                                  14,2
8.  16  Katriina Kiilo     Korven Urheilijat            14,6
9.  121 Moona Husula       Vihtijärven Uhka             15,0
10. 24  Otto Tapionvuori                                15,2
11. 53  Luca Velin                                      16,0
12. 65  Pihla Niemi                                     16,2
13. 55  Danny Kainulainen  Kallion Kimallus             16,2
14. 61  Noah Hartikainen   Haimoon Kisa                 17,1
15. 57  Jeemi Rantala      Vihtijärven Uhka             18,0
16. 30  Oliver Haukka                                   18,5
17. 71  Aarre Marjamaa     Pitäjänmäen Tarmo            20,4
18. 38  Onni-Eetu Nysten   Vihtijärven Uhka             20,4
19. 15  Saimi Talasniemi   Espoon Martat                25,5
20. 67  Iida Söderlund     Pyysyrjän Dynamo             35,2

Kenttäpelit

Saappaanheitto Miehet
Sij.    Nimi                                           Tulos
1.      Antti Hampori                                   29,35
2.      Tom Enqvist                                     27,66
3.      Sami Hietanen                                   25,24



Saappaanheitto Naiset
Sij.    Nimi                                           Tulos
1.      Anna Torikka                                    20,36
2.      Jonna Stenberg                                  18,50
3.      Elli Kallela                                    17,36



Saappaanheitto Pojat alle 15 v
Sij.    Nimi                                           Tulos
1.      Niko Helenius                                   11,08
2.      Ramses Kallioinen                                5,19
3.      Luca Mattila                                     4,44



Saappaanheitto Tytöt alle 15 v
Sij.    Nimi                                           Tulos
1.      Julia Dietz                                     12,82
2.      Ronja Kallioinen                                 6,94
3.      Emily Mattila                                    3,10



Ämpäripallo Miehet
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Heikki Hepoluhti                                  120
2.      Arto Kallioinen                                    60
3.      Tom Löfström                                       60



Ämpäripallo Naiset
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Katja Salmela                                     240
2.      Tarleena Salmela                                  180
3.      Hannele Seeck                                      60



Ämpäripallo Tytöt alle 15 v
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Stella Pokka                                       60
1.      Charlotte Seeck                                    60
3.      Iina Kuosmanen                                     60



Ämpäripallo Pojat alle 15 v
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Veikka Kauppinen                                   60
2.      Eino Kuusela                                       60
3.      Santeri Kauppinen                                  10



Pallopeli Miehet
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Olli Siltala                                      210
2.      Heikki Hepoluhti                                  170
3.      Petri Eriksson                                    160



Pallopeli Naiset
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Hannamari Dietz                                   240
2.      Ronja Kallioinen                                  210
3.      Suvi Eriksson                                     170



Pussinheitto Miehet
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Heikki Hepoluhti                                   32
2.      Petri Saariaho                                     30
3.      Antti Dyster                                       24



Pussinheitto Naiset
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Tarleena Salmela                                   30
2.      Toini Vihtkari                                     29
3.      Hanna Kallioinen                                   29



Pussinheitto nuoret alle 15 v
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Inka Eronen                                        25
2.      Laura Karusalmi                                    20
3.      Emilia Seeck                                       19



Tikanheitto Miehet
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Valto Heikkonen                                    41
2.      Jaska Huhta                                        39
3.      Kimmo Kontula                                      35



Tikanheitto Naiset
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Katja Salmela                                      36
2.      Suvi Dunder                                        25
3.      Emilia Vartiainen                                  21



Tikanheitto Nuoret alle 15 v
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Niko Helenius                                      20
2.      Matias Kautonen                                    17
3.      Santeri Kauppinen                                  12



Ilmakivääriammunta Miehet
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Pertti Hurskainen                                  54
2.      Olli Heinonen                                      47
3.      Aki Nybom                                          46



Ilmakivääriammunta Naiset
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Marina Selenius                                    44
2.      Katja Salmela                                      41
3.      Tarleena Salmela                                   36



Ilmakivääriammunta Nuoret alle 15 v
Sij.    Nimi                                          Tulos pist.
1.      Julia Dietz                                        24
Nuorten 2 km:n juoksu loppukamppailu lähestyy

Vihtijärven Uhkan maastojuoksujen tulokset 23.5.2017

Maastojuoksujen tulokset 23.5.2017

Vihtijärven Uhka ry        Maastojuoksut 23.5.2017
Tulokset


Pojat 7 v                     0,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika         Ero
1.   Veikka Einesalo          02:24,0
2.   Rudolf Stenberg          03:11,0   + 00:47,0

Pojat 9 v                     1,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika         Ero
1.   Veeti Järvenpää          09:08,0
2.   Lukas Kautonen           09:25,0   + 00:17,0

Pojat 11 v                    1,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika
1.   Aleksi Einesalo          09:06,0

Tytöt 15 v                    1,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika
1.   Janna Vihtkari           07:45,0

Miehet 19 v                   1,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika
1.   Jasse Vihtkari           05:34,0

Naiset Yleinen                1,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika
1.   Sanna Rajala             06:17,0

Miehet Yleinen                1,5 km
Sij. Nimi                  Loppuaika
1.   Jukka Vihtkari           06:01,0
Nuorten 2 km:n juoksu loppukamppailu lähestyy

Vauhdittomien sisähyppykilpailujen tulokset

Vauhdittomat sisahypyt 21.3.2017

Vihtijärven Uhka ry     Vauhdittomat sisähypyt 21.3.2017


Pojat 7 v               Tulokset                 Pisteet
Sij. Nimi                Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht. Ero
1.   Veikka Einesalo         128      394      60      36       58      55 149
2.   Rudolf Stenberg         119      330       0      27       36       0  63   86

Pojat 9 v               Tulokset                 Pisteet
Sij. Nimi                Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht. Ero
1.   Jooa Liukkonen          180      431      78     116       75     109 300
2.   Lukas Kautonen          155      424      75      66       72     100 238   62
3.   Veeti Järvenpää         163      452      63      82       86      64 232   68

Tytöt 11 v              Tulokset                 Pisteet
Sij. Nimi                Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht. Ero
1.   Joanna Liukkonen        152      428      87      60       74     136 270

Pojat 11 v              Tulokset                 Pisteet
Sij. Nimi                Pituus 3-loikka Korkeus  Pituus 3-loikka Korkeus Yht. Ero
1.   Aleksi Einesalo         191      540      93     138      130     154 422
2.   Miro Lappalainen        189      452      84     134       86     127 347   75
3.   Matias Kautonen         162      472      72      80       96      91 267  155
Nuorten 2 km:n juoksu loppukamppailu lähestyy

48. Vihtijärvihölkkä tulokset

48. Vihtijarviholkka tulokset 16.10.2016

Vihdin Viesti/Vihtijärven Uhka ry                                 48. Vihtijärvihölkkä
                                                                  16.10.2016

Tytöt 9 (07-08), 2 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  334 Ronja Sundström          Karkkilan Pojat                     0:09:31
2.  333 Wiona Nokio              Karkkilan Pojat                     0:10:03  + 00:32
3.  337 Martta Huppunen          Iitin Pyrintö                       0:10:30  + 00:59
4.  310 Jenni Holopainen         Vihtijärven Uhka/ViVi               0:11:01  + 01:30
5.  381 Kielo Salo               Karkkilan Pojat                     0:13:31  + 04:00
6.  369 Vilja Salonen            Olkkalan Kiri/ViVi                  0:17:01  + 07:30


Tytöt 11 (05-06), 2 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  363 Marianne Salmi           Mäntsälän Urheilijat                0:08:12
2.  340 Ea Vuori                 Mäntsälän Urheilijat                0:08:15  + 00:03
3.  338 Saara Huppunen           Iitin Pyrintö                       0:09:29  + 01:17
4.  339 Wilma Nokio              Karkkilan Jalkapalloseura KJS       0:10:01  + 01:49
5.  374 Mimmi Ruuskanen          Vihtijärven Uhka/ViVi               0:10:04  + 01:52
6.  341 Aili Savolainen          Nukarin Haka                        0:11:59  + 03:47


Tytöt 13 (03-04), 2 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  335 Janna Vihtkari           Vihtijärven Uhka/ViVi               0:10:00
2.  375 Emma Ruuskanen           Vihtijärven Uhka/ViVi               0:10:02  + 00:02


Pojat 9 (07-08), 2 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  365 Melvin Sandberg          ÅIFK friidrott                      0:09:20


Pojat 11 (05-06), 2 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  307 Juuso Holopainen         Vihtijärven Uhka/ViVi               0:08:28
2.  324 William Forstén          Esbo IF                             0:08:28
3.  370 Ilmari Salonen           Olkkalan Kiri/ViVi                  0:09:18  + 00:50
dns.301 Tero Korpi               KU-58                                  dns


Pojat 13 (03-04), 2 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  302 Akseli Stark             Vihdin Viesti                       0:07:25


Puolimaraton, Naiset
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  417 Kati Oikarinen           Runner's Club                       1:37:48
2.  420 Sanni Liljeström                                             1:56:17  + 18:29
3.  422 Merja Tuukkanen                                              1:56:18  + 18:30


Puolimaraton, Miehet
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  401 Toni Davidsson           Länsi-Uudenmaan Urheilijat          1:23:32
2.  418 Jani Saarinen            Veikkola                            1:34:21  + 10:49
3.  409 Markku Liekkola          Elimäen vauhti                      1:35:10  + 11:38
4.  410 Erno Paalanen            Huhmari Vikings                     1:45:37  + 22:05
5.  411 Jarkko Björn             Vikings                             1:45:37  + 22:05
6.  421 Pekko Paalanen           Huhmari Vikings                     1:56:16  + 32:44
7.  402 Arto Hollender           Kaisaniemen Itä-Saksa ja HKI        1:58:10  + 34:38


Tytöt 15, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  345 Donna Laukka             Vihdin Viesti                       0:30:28
2.  359 Iina Pukkila             Vihdin Viesti                       0:30:34  + 00:06
3.  360 Aada Pukkila             Vihdin Viesti                       0:34:21  + 03:53


Naiset Yleinen, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  354 Janna Hautala            Lahden Ahkera                       0:28:18
2.  325 Jenni Tervonen                                               0:45:52  + 17:34
3.  379 Pirkko Timonen           Vihtijärven Uhka/ViVi               0:51:57  + 23:39
4.  415 Stefanie Paasu                                               1:03:49  + 35:31


Naiset 35, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  362 Eila Pakkanen            ViKe/ L-V Svk                       0:29:08
2.  356 Anne Ruoho                                                   0:35:13  + 06:05
3.  357 Birgitta Saarinen                                            0:35:21  + 06:13
4.  414 Mervi Hietanen                                               1:03:49  + 34:41


Naiset 45, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  321 Sari Koivu               Liedon Luja                         0:29:55
2.  377 Tiina Kauppila                                               0:32:47  + 02:52
3.  322 Kirsi Niemi              VSVU                                0:33:58  + 04:03
4.  352 Minna-Maija Kemppi       Hyvinkää                            0:34:36  + 04:41
5.  342 Saila Savolainen         Nukarin Haka                        0:53:26  + 23:31


Pojat 15, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  355 Walte Hautala            Lahden Ahkera                       0:25:44
2.  312 Taavi Nyström            Hämeenlinnan Tarmo                  0:27:51  + 02:07
3.  318 Ville Savolainen         Länsi-Uudenmaan Urheilijat          0:28:10  + 02:26
4.  320 Konsta Toivomäki         RaKe                                0:32:44  + 07:00
5.  331 Tuomas Viljanen          Vihtijärven Uhka/ViVi               0:34:40  + 08:56


Miehet 17, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  353 Wilho Hautala            Lahden ahkera                       0:23:39


Miehet 45, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  319 Mika Savolainen          Länsi-Uudenmaan Urheilijat          0:26:40
2.  323 Vesa Lensu               Pakilan Visa                        0:26:43  + 00:03
3.  351 Mikael Krantz                                                0:27:55  + 01:15
4.  364 Anders Kullström         Liljendal                           0:28:43  + 02:03
5.  366 Petteri Häkkänen         Olkkalan Kiri/ViVi                  0:35:02  + 08:22

Miehet 55, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  311 Eero Lehtinen            Joken Talli                         0:26:50
2.  361 Esko Suomalainen         Lapinjärvi                          0:26:53  + 00:03
3.  315 Heino Aalto              Hollola                             0:27:23  + 00:33
4.  344 Eero Laukka              Vihdin Viesti                       0:27:48  + 00:58
5.  306 Jari Lindholm            Mäntsälän Urheilijat                0:29:08  + 02:18
6.  348 Teppo Jyrkkiö            Espoo                               0:31:05  + 04:15
7.  373 Olli Sjö                 Olkkalan Kiri/ViVi                  0:31:45  + 04:55
8.  343 Peter Ståhl              IF Sibbo Vargarna                   0:32:09  + 05:19


Miehet 60, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  308 Ilpo Iso-Peura           Kankaanpään Urheilijat              0:30:27
2.  326 Keijo Lamminpää          NO-SU Nousiaisten susi              0:31:14  + 00:47
3.  332 Kurt Bussman                                                 0:33:49  + 03:22
4.  368 Timo Peltomaa            Karjaan Ura                         0:35:56  + 05:29


Miehet 65, 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  304 Raimo Hartonen           Sporttiveteraanit                   0:29:20
2.  305 Lauri Ollitervo          Old horse                           0:30:05  + 00:45
3.  346 Raimo Niemi              Sporttiveteraanit                   0:30:19  + 00:59
4.  317 Erkki Korhonen           Lohja                               0:33:05  + 03:45
5.  350 Eino Lång                HSU                                 0:33:20  + 04:00
6.  358 Kaj Söderholm            Sjundeo                             0:34:42  + 05:22
7.  349 Martin Löfström                                              0:35:29  + 06:09
8.  327 Raimo Rennicke           Hyvinkää                            0:36:14  + 06:54
9.  309 Eero Kivistö             Lahti                               0:36:17  + 06:57
10. 303 Jorma Sipilä             Elimäen vauhti                      0:39:45  + 10:25


Miehet Yleinen, 12.6 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  424 Tuomo Salonen            Runner's High Oy                    0:42:07
2.  380 Jukka Salo               KU-58                               0:43:54  + 01:47
3.  423 Jani Nurmentaus                                              1:48:13+ 1:06:06


Miehet 35, 12.6 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  416 Teemu Huppunen           Iitin Pyrintö                       0:44:46
2.  412 Tero Paasu                                                   0:56:03  + 11:17
3.  313 Anders Berghäll          Lohjan Purjehtijat                  1:04:21  + 19:35
4.  408 Pekka Liekkola           Lahden Ahkera                       1:07:12  + 22:26
Kilpailun ulkopuolella:
    314 Sara Lehtovuori          Länsi-Uudenmaan Urheilijat          0:57:40  + 12:54


Kuntosarja 6.8 km
Sij.Nro Nimi                     Seura                                 Aika       Ero
1.  367 Mika Häkkänen            Olkkalan Kiri/ViVi                  0:30:54
2.  336 Jasse Vihtkari           Vihtijärven Uhka/ViVi               0:34:30  + 03:36
3.  376 Markku Juopperi          Sporttiveteraanit                   0:34:57  + 04:03
4.  372 Emmi Tikkala                                                 0:37:44  + 06:50
5.  371 Janne Vevakare           Vihdin Viesti                       0:37:45  + 06:51
6.  378 Jouni Kock               Espoo                               0:39:53  + 08:59
7.  329 Liisa Arbelius           Turenki                             0:42:13  + 11:19
8.  328 Pauli Arbelius           Turenki                             0:43:22  + 12:28
9.  316 Aki Lyytikäinen                                              0:45:33  + 14:39
10. 330 Pia Hägglund-Viljanen    Vihtijärven Uhka/ViVi               0:49:12  + 18:18


Kiertopalkinnot:
Nuoret 9 - 13 vuotiaat: Akseli Stark, Vihdin Viesti
Nuoret 15 - 17 vuotiaat: Wilho Hautala, Lahden Ahkera

Osallistujamäärä: 97
Järjestelyt:   Vihdin Viesti / Vihtijärven Uhka
Yhteystiedot:  Jukka Vihtkari, Ylimmäistentie 1014, 03790 VIHTIJÄRVI, p. 0400 802 369
Nuorten 2 km:n juoksu loppukamppailu lähestyy

Ratajuoksujen tulokset 6.9.2016

Ratajuoksut 6.9.2016

Vihtijärven Uhka ry      Ratajuoksut 6.9.2016


                         Tulokset
Pojat 7 v (08-09)
Sij.Nimi                    300 m      Ero
1.  Veikka Einesalo        01.36,2    + 0,0
2.  Rudolf Stenberg        02.10,7   + 34,5


Pojat 9 v
Sij.Nimi                    300 m      Ero
1.  Aleksi Einesalo        01.11,5    + 0,0
2.  Matias Kautonen        01.13,9    + 2,4
3.  Veeti Järvenpää        01.18,7    + 7,2
4.  Lukas Kautonen         01.20,2    + 8,7
5.  Jooa Liukkonen         01.29,0   + 17,5
6.  Chris Schumann         01.33,3   + 21,8

Tytöt 15 v
Sij.Nimi                    600 m      Ero
1.  Varpu Virmavirta       02.29,9    + 0,0
Nuorten 2 km:n juoksu loppukamppailu lähestyy

Vihtijärven Uhkan moniottelut 30.8.2016 tulokset

Moniottelut tulokset 30.8.2016

Vihtijärven Uhka ry Moniottelut 30.8.2016




Pojat 7 v (09-10)   Tulokset 3-ottelu          Pisteet
Sij.Nimi                40 m  Pituus     Pallo    40 m Pituus  Pallo Pist.   Ero
1.  Lukas Kautonen       8,7      207    19,97       58     46     93  197      0
2.  Veeti Järvenpää      8,7      218    16,52       58     53     68  179     18
3.  Veikka Einesalo     10,0      175     5,67       23     27      6   56    141
4.  Rudolf Stenberg     12,3      157     6,30        1     18      9   28    169


Pojat 9 v (07-08)   Tulokset 3-ottelu          Pisteet
Sij.Nimi                60 m  Pituus Kuula 2kg    60 m Pituus  Kuula Pist.   Ero
1.  Aleksi Einesalo     10,7      301     4,87      144    130    191  465      0
2.  Jooa Liukkonen      12,4      234     5,09       67     65    202  334    131
3.  Matias Kautonen     11,9      191     4,24       84     36    159  279    186


Tytöt 11 v (05-06)  Tulokset 3-ottelu          Pisteet
Sij.Nimi                60 m  Pituus Kuula 2kg    60 m Pituus  Kuula Pist.   Ero
1.  Joanna Liukkonen    12,3      173     5,97       70     26    248  344      0


Pojat 11 v (05-06)  Tulokset 3-ottelu          Pisteet
Sij.Nimi                60 m  Pituus Kuula 2.5    60 m Pituus  Kuula Pist.   Ero
1.  Miro Lappalainen    10,4      312     4,98      166    142    196  504      0
2.  Joona Järvenpää     11,3      281     5,33      110    108    214  432     72


Tytöt 13 v (03-04)  Tulokset 4-ottelu                  Pisteet
Sij.Nimi               100 m  Pituus Kuula 2.5 Korkeus  100 m Pituus KuulaKorkeusPist. Ero
1.  Janna Vihtkari      16,6      354     4,62     105     155    198  178    154   685   0


Tytöt 15 v (01-02)  Tulokset 4-ottelu                  Pisteet
Sij.Nimi               100 m  Pituus Kuula 3.0 Korkeus  100 m Pituus KuulaKorkeusPist. Ero
1.  Varpu Virmavirta    16,2      365     6,64     125     174    214  283    265   936   0
2.  Vilma Leivo         15,4      376     5,74     110     222    231  235    179   867  69