Vihtijärven Uhkan moniottelutulokset 4.9.2018

Moniottelut_tulokset_2018-09-04

Vihtijärven Uhka ry       Moniottelut 4.9.2018



Tytöt 7 v         3-ottelu                 Pisteet
SijNimi              40 m Pituus     Pallo    40 m  Pituus   Pallo   Pist.     Ero
1. Ella Einesalo      8,7     198     8,62       58      40      20     118       0
2. Stella Stenberg    9,9     165     5,57       25      22       6      53      65


Pojat 9 v         3-ottelu                 Pisteet
SijNimi              60 m Pituus Kuula 2kg    60 m  Pituus   Kuula   Pist.     Ero
1. Kaius Neva        10,6     283     5,42      151     110     219     480       0
2. Veeti Järvenpää   11,5     305     5,72      100     134     234     468      12
3. Veikka Einesalo   13,2     251     2,92       48      79      97     224     256
4. Rudolf Stenberg   29,4     180     2,81        0      29      92     121     359


Pojat 11 v        3-ottelu                 Pisteet
SijNimi              60 m Pituus Kuula 2.5    60 m  Pituus   Kuula   Pist.
1. Lukas Kautonen    12,5     285     4,73       65     112     184     361


Pojat 13 v        4-ottelu                         Pisteet
SijNimi              60 m Pituus Kuula 3.0 Korkeus    60 m  Pituus   Kuula Korkeus Pist.
1. Aleksi Einesalo   10,2     315     5,22     100      183     146     209     132   670

Vihtijärven Uhkan ratajuoksut 28.8.2018

Ratajuoksut 2018-08-28 tulokset

Vihtijärven Uhka         Ratajuoksut 28.8.2018

                         Tulokset
Tytöt 7 v                   300 m
Sij.Nimi                               Ero
1.  Ella Einesalo          01.34,0    + 0,0
2.  Stella Stenberg        01.41,0    + 7,0
3.  Peppi Kirjava          02.11,0   + 37,0

Pojat 7 v                   300 m
Sij.Nimi                               Ero
1.  Veikka Einesalo        01.19,0    + 0,0
2.  Rudolf Stenberg        01.43,0   + 24,0

Pojat 9 v                   300 m
Sij.Nimi                               Ero
1.  Veeti Järvenpää        01.10,0    + 0,0
2.  Kaius Neva             01.11,0    + 1,0

Pojat 13 v                  600 m
Sij.Nimi                               Ero
1.  Aleksi Einesalo        02.31,0    + 0,0

50. Vihtijärvihölkkä ja puolimaraton 21.10.2018

(juostu vuodesta 1969)

Kilpailukutsu

Järjestäjä: Vihtijärven Uhka / Vihdin Viesti
Kilpailu: VIHTIJÄRVIHÖLKKÄ
Paikka: Vihtijärven Nummitupa
Lopentie 1616, Vihtijärvi, Vihti
Aika: Su 21.10.2018, puolimaraton lähtö klo 11.30, muut matkat klo 12.00
Ilmoittautuminen: Ennakkoon Juoksija-lehden -sivuilla. Jälki-ilmoittautuminen tuntia ennen lähtöä kilpailupaikalla.
Osanottomaksut: 9-13 vuotiaat 5 eur, (jälki-ilmoittautuminen 5 eur, ei jk-alennusta)
puolimaraton 15 eur, (jälki-ilmoittautuminen 20 eur, ei jk-alennusta)
muut sarjat 10 eur, (jälki-ilmoittautuminen 10 eur, ei jk-alennusta)
osallistumismitali 5 eur

Ennakkoilmoittautumiset maksetaan 18.10. mennessä Vihtijärven Uhkan tilille
OP IBAN: FI59 5300 3420 0057 12, BIC: OKOYFIHH. Muista käyttää maksussa ilmoittautumisen yhteydessä saamaasi maksuviitettä.

Jälki-ilmoittautuminen paikan päällä viimeistään tuntia ennen sarjan lähtöä. Maksu ilmoittautumisen yhteydessä käteisellä tai kortilla.

9-17 sarjoissa Vihtijärven Uhkan jäsenille ilmainen osallistuminen.

Ennakkoilmoittautuminen:

Pääset ilmoittautumaan ennakkoon valittavissa olevaan sarjaan täyttämällä Juoksija-lehden ilmoittautumislomakkeen viimeistään 18.10.2018. Ilmoittautumislomake löytyy tästä linkistä. Maksu tulee suorittaa Vihtijärven Uhkan tilille siten, että suoritus on perillä viimeistään torstaina 18.10.2018.

ilmoittaudu

Ennakkoon ilmoittautuneet kilpailijat

Paikan päällä ilmoittautuminen:

Paikan päällä ilmoittautuvat täyttävät ilmoittautumislomakkeen, jossa täytät nimen, yhteystiedot, seuran ja sarjan johon osallistut. Tuo täytetty ilmoittautumislomake kilpailutoimistoon, jossa suoritat osallistumismaksun ja saat kilpailunumeron. Voit tulostaa ilmoittautumislomakkeen etukäteen alla olevasta linkistä ja täyttää sen valmiiksi. VihtijärvihölkkäIlmoittautumislomake 2018

Kilpailunumerot:

Kilpailunumeron saa paikan päällä kilpailutoimistosta. Ennakkoilmoittautuneille on oma piste kilpailunumeron noutamiseen. Numero kiinnitetään rintapuolelle.
Numero on palautettava kilpailun jälkeen. Palauttamatta jääneestä numerolapusta laskutamme 10 eur.

Matkat ja sarjat:

Puolimaraton
Miehet yleinen, Naiset yleinen

2 km
T 9, T 11, T 13, P 9, P 11, P 13

6,8 km
T 15, N 17, N Yl., N 35, N 45, P 15, M 17, M 45, M 55, M 65,
yhteinen kuntosarja, myös sauvakävelijät

12,6 km
M Yl., M 35

Palkinnot ja tulokset:

Kilpasarjojen 3 parasta palkitaan pokaalein.
Kiertopalkinnot 9-13 vuotiaiden ja 15-17 vuotiaiden tasokkaimmalle suoritukselle.
Lisäksi kilpailijoille Vihtijärven Uhka -osallistumismitali saatavissa 5 euron hintaan.

Juomapisteet

Reitillä on kaksi juomapistettä, ensimmäinen n. 3 km kohdalla ja toinen 6,5 km kohdalla, jotka osuvat 12,6 km matkan juoksijoille kahdesti. Puolimaratonin juoksijoille ensimmäinen juomapiste on n. 5,5 km kohdalla ja tämän jälkeen aina 3 – 3,5 km välein.

Juoksureitit

Juoksureitti 2 km

2km_reitti

Juoksureitti 6.8 km / 12.6 km

juoksureitti7km

Juoksureitti puolimaraton

puolimaraton_reitti

Vihtijärven Uhkan moniottelut ti 4.9. klo 18

Vihtijärven Uhkan ottelut ti 4.9. klo 18 Nummituvan kentällä.
Ilmoittautuminen paikan päällä.

Sarjat ja lajit:
T 7 3-ottelu, 40 m pituus pallo
P 7 3-ottelu, 40 m pituus pallo
T 9 3-ottelu, 60 m pituus kuula
P 9 3-ottelu, 60 m pituus kuula
T 11 3-ottelu, 60 m pituus kuula
P 11 3-ottelu, 60 m pituus kuula
T 13 4-ottelu, 60 m pituus korkeus kuula
P 13 4-ottelu, 60 m pituus korkeus kuula
T 15 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
P 15 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
T 17 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
P 17 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
T 19 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
P 19 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
M Yl 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula
N Yl 4-ottelu, 100 m pituus korkeus kuula

Juhannuskisojen tulokset 23.6.2018

Vihtijärven_Juhannuskisat_23.6.2018_tulokset

Vihtijärven Uhka ry                              Vihtijärven Juhannuskisat 2018
                                                 23.6.2018


Miehet 35 3-ottelu                               Tulokset, 3 Ottelu MPisteet
Sij. Nimi                  Seura                  100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.   Harri Taavitsainen    Vihti triathlon         14,3    442  8,70   243   276   408  927
2.   Kim Mujunen           Hydra Platypus          15,6    374  8,71   108   165   408  681 -246
3.   Mika Helenius                                 16,0    326  6,97    70    98   306  474 -453
4.   Timo Helenius                                 17,4    318  7,20     4    88   319  411 -516


Miehet yleinen 3-ottelu                          Tulokset, 3 Ottelu MPisteet
Sij. Nimi                  Seura                  100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.   Joni Helenius                                 15,2    389  7,87   143   188   359  690


Naiset yleinen 3-ottelu                          Tulokset, 3 Ottelu NPisteet
Sij. Nimi                  Seura                  100 m Pituus Kuula 100 m PituusKuula Yht.  Ero
1.   Suvi Dunder           FC Pyryharakat          16,1    369  6,77   292   239   320  851
2.   Arja Rantala          Malmin Mahti            16,9    370  6,91   214   242   329  785  -66
3.   Emilia Vartiainen     FC Pyryharakat          16,6    347  6,30   236   194   290  720 -131
4.   Anna Tallgren         Vihtijärven Uhka        18,8    258  5,94    65    44   267  376 -475


Miehet 35 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Aki Lumme             Hiiskulan Haaste        15,3


Pojat 15 v (2004-2003) 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Roope Rantala                                 15,3
2.   Valto Hokynar                                 16,6


Tytöt 15 v (2004-2003) 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Jenna Maijala                                 14,1
2.   Janna Vihtkari        Vihtijärven Uhka        15,4
3.   Klaara Korsisaari                             17,3


Pojat 13 v (2006-2005) 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Miro Lappalainen      Vihtijärven Uhka        15,4
2.   Eelis Rantala         Hyvinkään Ponteva       16,3
3.   Niko Helenius                                 17,1
4.   Luka Saaira                                   20,7


Tytöt 13 v (2006-2005) 100 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Ella Liikala                                  15,6
2.   Inka Korsisaari-Rossi                         16,8
3.   Inka Eronen           Lintokodon Lupaus       17,8
4.   Pihla Sierla          Malmin Mahti            18,0
5.   Neea Maijala                                  18,3


Pojat 11 v (2008-2007) 60 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Eino Kaukolinna                               10,1
2.   Aleksi Einesalo       Pyysyrjän dynamo        10,2
3.   Tuomas Rouvali        SB Vantaa               10,3
4.   Eelis Varis                                   10,5
5.   Valtteri Heikkilä     FC Loppi                10,7
6.   Sampo Myrskylä                                10,9
7.   Niklas Hellberg       Vihtijärven Uhka        10,9
8.   Eemeli Liikala                                11,0
9.   Lukas Kautonen        Vihtijärven Uhka        11,1
10.  Tomi Eronen           Lintokodon Lupaus       11,6
11.  Matias Kautonen       Vihtijärven Uhka        12,0
12.  Elmo Kangasluoma      Lintukodon Lupaus       12,4


Tytöt 11 v (2008-2007) 60 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Nea Hyrsylä           Kalevan Viesti          10,0
2.   Kiia Hyrsylä          Kalevan Viesti          10,4
3.   Maiju Mali                                    10,5
4.   Elsa Salonen          Tampereen Pyrintö       10,5
5.   Tuulia Kiuru          Tapanilan Erä           10,6
6.   Heini Liikala         Vihtijärven Uhka        10,9
7.   Martta Punkka         Puhu Juniorit           10,9
8.   Lumi Korsisaari-Rossi                         11,4
9.   Silja Soini           Team Laihue             11,4
10.  Meri Levula           Vihtijärven Uhka        14,3


Pojat 9 v (2010-2009) 50 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Eero Rantala          Veli Ponteva             9,0
2.   Aleksi Tammio         Lintukodon Lupaus        9,1
3.   Joel Nybom            Nahkelan Kiviveikot      9,1
4.   Veeti Järvenpää       Vihtijärven Uhka         9,2
5.   Hugo Mujunen          Ojakkalan Visa           9,4
6.   Alex Suodenjoki                                9,6
7.   Joel Pohjola          Espoon Motorsport Club   9,8
8.   Veikka Einesalo       Pyysyrjän Dynamo         9,9
9.   Jere Rouvali          Vihtijärven Uhka        10,0
10.  Mikael Tuovinen       Runskin Rypistys        10,9
11.  Akseli Waris                                  10,9
12.  Rudolf Stenberg       Vihtijärven Uhka        11,3
     Eemeli Lumme          Hiiskulan Haaste         dns


Tytöt 9 v (2010-2009) 50 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Saana Kuosmanen       FC Pyryharakat Juniors   9,2
2.   Saara Tuominen        Team Laihue              9,5
3.   Viivi Heikkilä                                 9,6
4.   Liisa Tallgren        Vihtijärven Uhka         9,7
5.   Venla Myrskylä                                10,1
6.   Oona Korsisaari-Rossi                         10,1
7.   Anniina Turunen       Leppävaaran Pyrintö     10,7
8.   Saara Punkka          VTO                     10,7
9.   Sofia Santavuori      Mansikkamäen Juoksijat  10,9


Pojat 7 v (2012-2011) 50 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Kaapo Liikala         Vihtijärven Uhka        10,4
2.   Luca Mujunen          Ojakkalan Visa          11,0
3.   Waltteri Kiuru        PK-35                   11,1
4.   Anton Rinnetmäki                              11,6
5.   Otto Eronen           Lintokodon Lupaus       12,0
6.   Max Aalto             Hypo                    12,0
7.   Niklas Takala                                 12,0
8.   Joel Viitaniemi       Vihtijärven Uhka        13,4


Tytöt 7 v (2012-2011) 50 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Iina Kuosmanen        FC Pyryharakat Juniors  10,4
2.   Ella Einesalo         Pyysyrjän dynamo        10,8
3.   Kerttu Taavitsainen   Vihti triathlon         10,9
4.   Verna Nevander                                10,9
5.   Laura Tallgren        Vihtijärven Uhka        11,1
6.   Charlotte Seeck                               11,3
7.   Tiina Kaitala                                 11,5
8.   Katri Rouvali         Vantaan Salamat         11,5
9.   Aada Santavuori       Mansikkamäen Juoksijat  11,9
10.  Nelli Korpiniitty                             12,4
11.  Sofia Weurlander      Haimoon Kisa            12,5
12.  Suvi Myrskylä                                 12,6
13.  Venla Saira                                   15,5
     Stella Stenberg       Vihtijärven Uhka         dns


5 v (14-13) tytöt ja pojat 40 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Anni Ketonen          Läyliäisten Luja         9,7
2.   Eelis Punkka          VJS                     10,1
3.   Niklas Heino                                  10,6
4.   Kimi Rouvali          Vihtijärven Uhka        10,7
5.   Neea Takala                                   11,4
6.   Emma Ervamaa          Topola                  11,6
7.   Katariina Kiilo       Korven Urheilijat       11,7
8.   Sohvi Harmaala                                13,0
9.   Joonatan Kangasluoma  Lintukodon Lupaus       13,4
10.  Erika Liikala                                 13,4
11.  Sanni Ilen                                    13,5
12.  Onni-Eetu Nysten      Vihtijärven Uhka        13,8
13.  Eino Kuusela          Vihtijärven vpk         14,1
14.  Saimi Talasniemi      Espoon Martat           16,4
15.  Neo Hopia             Vaijan Vipeltäjät       18,5
     Luna Hopia            Vaijan Vipeltäjät        dns

3 v (16-15) tytöt ja pojat 30 m
Sij. Nimi                  Seura                  Tulos
1.   Jimi Packalen                                  9,9
2.   Luca Paasu            Silmut                  10,2
3.   Alisa Weurlander      Haimoon Kisa            10,4
4.   Aaron Palmola                                 12,3
5.   Elmo Hyrsylä          Kalevan Viesti          13,4
6.   Valo Takala                                   13,4
7.   Oliver Ervamaa        Topola                  15,7
8.   Samu Mouhu            Vihtijärven Uhka        17,8
9.   Alexander Heinonen                            29,7
10.  Hertta Taavitsainen   Vihti triathlon         30,0
11.  Jaakko Tuominen       Team Laihue             61,1

Kenttäpelit

Saappaanheitto Miehet
Sij. Nimi                                         Tulos
1.   Tom Enqvist                                   24,38
2.   Antti Hampori                                 24,13
3.   Jorma Liikala                                 22,89


Saappaanheitto Naiset
Sij. Nimi                                         Tulos
1.   Mervi Kannisto-Kallela                        17,52
2.   Lotta Airas                                   15,74
3.   Noora Sinkkonen                               14,39
3.   Eevamari Salmi                                14,39


Saappaanheitto Pojat alle 15 v
Sij. Nimi                                         Tulos
1.   Mikko Huhta                                   21,68
2.   Valto Hokynar                                 15,94
3.   Niko Helenius                                 12,39


Saappaanheitto Tytöt alle 15 v
Sij. Nimi                                         Tulos
1.   Julia Dietz                                   14,11
2.   Jenna Maijala                                 10,36
3.   Saana Kuosmanen                                7,97


Ämpäripeli Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Heikki Hepoluhti                                150
2.   Petri Saariaho                                  120
3.   Antti Dyster                                    120


Ämpäripeli Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Eila Idman                                       60
2.   Outi Rouvali                                     60
3.   Soile Stenberg                                    0


Ämpäripeli Tytöt alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Heta Tukiainen                                   70
1.   Saana Kuosmanen                                  60
3.   Anki Huurtela                                    60


Ämpäripeli Pojat alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Veeti Järvenpää                                  90
2.   Eino Kuusela                                     40
3.   Valo Takala                                      30


Pallopeli Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Joel Nyblom                                     220
2.   Niilo Laakso                                    210
3.   Luka Mujunen                                    145


Pallopeli Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Nina Tuovinen                                   220
2.   Nina Mujunen                                    165
3.   Hannamari Dietz                                 135


Pussinheitto Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Joonas Sneck                                     30
2.   Aki Setälä                                       28
3.   Tuukka Viljanen                                  28


Pussinheitto Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Toini Vihtkari                                   26
2.   Iida Vinberg                                     24
3.   Tuire Peltonen                                   24


Pussinheitto nuoret alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Liisa Mykkänen                                   32
2.   Silja Soini                                      25
3.   Aleksi Tammio                                    24


Tikanheitto Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Valto Heikkonen                                  40
2.   Anssi Kuusela                                    39
3.   Kimmo Kontula                                    36


Tikanheitto Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Eila Idman                                       38
2.   Mervi Kannisto-Kallela                           25
3.   Suvi Dunder                                      23


Tikanheitto Nuoret alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Liisa Mykkänen                                   24
2.   Valto Hokynar                                    18
3.   Juuso Holopainen                                 16


Ilmakivääriammunta Miehet
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Henry Hampori                                    43
2.   Joona Kainsalo                                   42
3.   Aki Nybom                                        41


Ilmakivääriammunta Naiset
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Arja Rantala                                     40
2.   Sini Suodenjoki                                  34
3.   Leena Kalliomaa                                  33


Ilmakivääriammunta Nuoret alle 15 v
Sij. Nimi                                        Tulos pist.
1.   Julia Dietz                                      24

Juhannuskisat Nummituvan kentällä la 23.6. klo12.30

Nummituvan kentällä järjestetään perinteiseen tapaan Juhannuspäivän kisat, jossa lajeja ja kenttäpelejä löytyy jokaiselle ikään ja sukupuoleen katsomatta. Ilmoittautuminen juoksulajeihin ja 3-otteluihin ennakkoon tai paikan päällä klo 11.30 – 12.15. Osallistumismaksut juoksuissa 2 eur/kilpailija, 3-ottelussa 5 eur/kilpailija.

Lue koko tapahtumailmoitus